Sisukord
Korvpall
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust

4 min lugemist
Norman Käbin (nr4) ja Robert Valge (paremal) on ühed vähestest noortest, kes said tänavu meistriliigas pidevalt mänguaega. FOTO: Liis Treimann

Eesti korvpallis valitseb pealtnäha kummaline vastuolu. Kohalike tippklubide peatreenerid Alar Varrak ja Gert Kullamäe rääkisid hooajalõpu intervjuudes, et noori mängijaid pole kusagilt võtta. Samas leiavad iga päev järelkasvuga tegelevad treenerid, et andekamate noorte meistriliiga meeskondade juurde võtmine ja nende mängitamine on arenguks hädavajalik, kuid paraku ei anta neile võimalust.

Tellijale Tellijale

«Klubidel on lihtsam võtta valmis mängija kui noor, kellega peab hakkama vaeva nägema,» leiab Tartu Salva/Rocki meeskonna U16 vanuseklassi Eesti meistriks viinud Raido Rebane. Ta lisab, et noored, kes võiksid meistriliiga meeskondade uksele koputada, on täiesti olemas, kuid nendega on vaja teha tööd.

«Isegi kui mõni noor võetakse meeskonda, teeb ta seal sama palju trenni kui mehed. Samas pole tema tase veel meestega võrdne,» räägib Rebane. «Nendega tuleb teha lisaks individuaalset tööd – kas tunnike enne või pärast trenni. Kindlasti tuleks ära kasutada ka mängujärgsed päevad. Olen koolitustel vestelnud teiste riikide treeneritega ning kõik nad on rääkinud, et täiskasvanute meeskondade juures tehakse noortele eraldi lisatrenne.»

Rocki U18 meeskonna peatreenerina Eesti meistritiitli võitnud ning samal ajal ka Tartu klubi esindusmeeskonna abitreenerina tegutsev Toomas Kandimaa nendib, et noortega lisatreeningute tegemiseks peaks meeskonna juures olema ka kolmas treener: «Oleme selle vajalikkusest palju rääkinud, kuid seni on see vähemalt meie klubis jäänud rahaliste võimaluste taha. Just kolmas treener peaks olema see mees, kes teeb noortega individuaalseid trenne.»  

04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto