Sisukord
Äriuudised
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde

5 min lugemist
Kalakasvatus FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Hiljuti juhtis riigikontroll tähelepanu, et Euroopa Kalandusfondi senised toetused ei ole suurendanud kodumaise kala hulka eestlaste toidulaual. Kalakasvatajad ütlevad aga, et see on praegu ebarealistlik ootus, ning näevad tekkinud olukorra taga vigu määruses, mille alusel hakati raha jagama.

Tellijale Tellijale

«Neid on vähe järele jäänud,» nendib Saaremaal 2006. aastast kalakasvatusega tegelenud AquaMyk OÜ osanik Priit Lulla nende 44 ettevõtte kohta, kes taotlesid Euroopa Kalandusfondi 2007–2013 perioodist toetust. «Neljal suuremal majandil, kellel on süsteemid ehitatud, on majad tühjad ja nad on sisuliselt pankrotis,» lausub kalakasvataja. Nende hulgas toob ta välja Torgu Kala ja Arowana kalakasvatused Saaremaal, Raplamaal Kärus tegutseva Piscor OÜ ja angerjakasvatuse Eel.

«Sinna tootmisvõimsused kaovadki. Teine teema on veel see, et need tootmisvõimsused on PRIA projektides üles blufitud,» räägib Lulla. Ta selgitab, et üks on projekteeritav võimsus, mis näitab, kui palju vett ja kala suudab tööstus läbi lasta, teine aga reaalsed tootmismahud, mis hakkavad sõltuma kalakasvataja kompetentsist ja oskustest. «Taani projekteerija ütles, et Eestis võiks ühe farmi kohta aastas kasvatada 150 tonni kala, aga mismoodi ja mis selle kala suurus on, jäi kõik läbi arutamata,» räägib ta.

04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto