L, 28.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama

Raimu Hanson
, reporter
Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Paul-Eerik Rummo kinkis Ain Kaalepile, kelle kõrval istus tema tütar Triin Kaalep, oma näidendi, tänavu raamatuna ilmunud «Taevast sajab kõikseaeg kive». Õnnitlejate rodu vaatasid mõni samm tagapool Elva linnapea Eva Kams ja ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho.
Paul-Eerik Rummo kinkis Ain Kaalepile, kelle kõrval istus tema tütar Triin Kaalep, oma näidendi, tänavu raamatuna ilmunud «Taevast sajab kõikseaeg kive». Õnnitlejate rodu vaatasid mõni samm tagapool Elva linnapea Eva Kams ja ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho. Foto: Margus Ansu

Laupäeva hommikul viis rong Elvasse poolsada inimest, kes võtsid suuna vana koolimaja poole. Kell 11.30 algas seal kirjaniku, kriitiku ja tõlkija, Tartu ja Elva aukodaniku Ain Kaalepi 90. sünnipäeva tähistamiseks ettekandepäev, mille kuulajaid oli kooli saalis kokku sadakond.

Sealsamas koolis oli Ain Kaalep pidanud 1960. aastate lõpul ja 1970. aastate alguses juba tuntud kirjanikuna koolmeistri ametit, õpetades kirjanduse eriklassis muu hulgas kirjandusteooriat ja teatriteadust.

Kirjanik ja õpetaja

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles