Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke

4 min lugemist
Eesti Rahva muuseumi uus maja Raadil. FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti Rahva Muuseum (ERM) hakkab valmis saama. Muuseumi lähiümbrus võtab ilmet. Üks koht Tartus ja selle ääres saab jälle korda, lausa ilusaks. Kihvtiks. Linnavalitsus teeb omalt poolt ka ponnistusi, et Roosi tänav – tee südalinnast Raadile – oleks korras ning ERMi vääriline.

Tellijale Tellijale

Kes aga praegu mööda Roosi tänavat Raadi poole jalutab, näeb seal ka tühja maad, lagunevaid hooneid, võsa ja räga, vanu aiaposte, mullahunnikuid – kõike seda, mis tuletab meelde, et sel maal justkui pole peremeest. Peremeest, kes hoolitseks, et paari kilomeetri kaugusel linna keskväljakust käiks elu, mitte ei valitseks võsa ja räga. Tegelikult muidugi peremees on – Tartu linnavalitsus.

Peremehel peaks olema ka selge idee, mida ta selle osaga linnast teha tahab. Seda enam, et ERM tekitab nüüd väga tugeva tõmbekeskuse, mille ümber – millest kesklinna poole – võiks lähitulevikus tekkida üks Tartu enim arenev linnaosa.

04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto