E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega

, kultuurikriitik
Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Arvestades geopoliitilist ärevust maailmas ja seda, et käimas on läbi aegade suurim rahvasteränne, ei tulnud kellelegi kuigi suure üllatusena, et 15. Veneetsia arhitektuuribiennali peakuraatoriks valiti tšiili arhitekt Alejandro Aravena, kes on juba profiililt vähemalt sama palju «maailmaparandaja» kui «arhitekt».

Kui eelmise, 2014. aasta biennaali kuraatori Rem Koolhaasi kohati kummastavad näitused tegelesid põhjalikult pigem arhitektuurisiseste teemadega, siis Aravena on rohkem töötanud kriisikolletes jm äärmussituatsioonides tegutsemise suunas. Muu hulgas on ta Tšiili maavärinajärgsete ülesehitustööde projekti eest kunagi biennaalil ka parima noore arhitekti preemia saanud.

Ka seekordse biennaali peateema – «Raporteerides rindelt» – on poliitiliselt tunduvalt angažeeritum ning kannab endas seda Ladina-Ameerika loomeinimeste seas levinud tava, et looja peab igal juhul olema poliitiliselt aktiivne ja seda ka oma loomingus selgelt väljendama.

Tagasi üles