Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (14) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (7) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (10) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (14) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (25) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (17) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (13) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (3) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (1) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks»

1 min lugemist
Ettevalmistustööd professor Auguste Piccardi lennuks stratosfääri. FOTO: /John Topham / TopFoto.co.uk

Zürichist, 5. juunil. (Trj:) Kuulsakssaanud prof. Piccard jõudis kesknädalal Zürichi. Ametlikud tervitused kestsid aga kuni neljapäeva hommikuni. Nii pääses Piccard alles hommikuks õnnesoovijatest ja võis ajakirjanikkudele seletusi anda.

Prof. Auguste Piccard. Foto: Scanpix FOTO: /

Piccard märkis, et tema lend olevat näidanud, et on täitsa võimalik stratosfääri jääda mitmeks tunniks teaduslikkude vaatluste tegemiseks. Ühtlasi seletas Piccard täitsa avameelselt, et kaks baromeetrit, mis olid kinnitatud õhupalli gondli külge, on stratosfääris rikki läinud.

Nii on ametlikult märgitud lennu kõrguseks ainult 13-14 000 m. Niihästi Piccard ise kui ka Kipfer on aga kindlad, et nad on lennanud 16 000 m. kõrgusel. Piccard tähendas, et temal on täitsa ükskõik, kas tema nimele märgitakse mingi ametlik kõrguserekord või mitte, kuna tema lennu eesmärgiks olid puht teaduslikud vaatlused. Siiski on saavutatud kõrgus tähtis selles mõttes, et nüüd on tõestatud võimalus eriti selleks ehitatud lennukitel tõusta stratosfääri.

6.06.1931

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto