Sisukord
Arvamus
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks»

1 min lugemist
Ettevalmistustööd professor Auguste Piccardi lennuks stratosfääri. FOTO: /John Topham / TopFoto.co.uk

Zürichist, 5. juunil. (Trj:) Kuulsakssaanud prof. Piccard jõudis kesknädalal Zürichi. Ametlikud tervitused kestsid aga kuni neljapäeva hommikuni. Nii pääses Piccard alles hommikuks õnnesoovijatest ja võis ajakirjanikkudele seletusi anda.

Prof. Auguste Piccard. Foto: Scanpix FOTO: /

Piccard märkis, et tema lend olevat näidanud, et on täitsa võimalik stratosfääri jääda mitmeks tunniks teaduslikkude vaatluste tegemiseks. Ühtlasi seletas Piccard täitsa avameelselt, et kaks baromeetrit, mis olid kinnitatud õhupalli gondli külge, on stratosfääris rikki läinud.

Nii on ametlikult märgitud lennu kõrguseks ainult 13-14 000 m. Niihästi Piccard ise kui ka Kipfer on aga kindlad, et nad on lennanud 16 000 m. kõrgusel. Piccard tähendas, et temal on täitsa ükskõik, kas tema nimele märgitakse mingi ametlik kõrguserekord või mitte, kuna tema lennu eesmärgiks olid puht teaduslikud vaatlused. Siiski on saavutatud kõrgus tähtis selles mõttes, et nüüd on tõestatud võimalus eriti selleks ehitatud lennukitel tõusta stratosfääri.

6.06.1931

Seotud lood
04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto