K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Indrek Sirk: ainult suuremad trahvid liiklusohutust ei paranda

Indrek Sirk: ainult suuremad trahvid liiklusohutust ei paranda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Indrek Sirk
Indrek Sirk Foto: Peeter Langovits

Kuigi alkohol tarvitamist pärast liiklusõnnetust tuleb kahtlemata taunida, on meie ühiskond siiski juba üle kriminaliseeritud, kirjutab liiklusõiguse asjatundja, vandeadvokaat Indrek Sirk.

Liiklusseadus keelab liiklusõnnetusse sattunud juhil tarvitada alkoholi, samuti muud narkootilist või psühhotroopset joovet tekitavat ainet, kuni politsei on selgitanud sündmuskohal välja liiklusõnnetuse asjaolud. Erandiks on juhud, kui juht saab narkootilist või psühhotroopset ainet sisaldavat ravimit sündmuskohal kiirabibrigaadi või muu tervishoiutöötaja korraldusel vältimatu abina.

Selle keelu rikkumise eest on seadusandja näinud ette ka karistuse, milleks on rahatrahv  kuni 300 trahviühikut (1200 eurot), arest kuni 30 ööpäeva või sõiduki juhtimise õiguse äravõtmine kuni 12 kuuks. Lisakaristusena võib juhtimisõigusest ilma jätta koos rahatrahvi või kolme- kuni üheksakuulise arestiga.

Tagasi üles