Sisukord
Tarbija
Tänane leht
07.06.2016
Eesti Majanduse lühiuudised Eesti lühiuudised Võidu võtab Helme? Puhas bluff! (21) Dilbert Tagakülg Male Palju õnne Horoskoop Mälumäng Roolijoodik trahvi maksmise asemel kooli Migrantide ümberjagamiseks on vaja globaalset kokkulepet (2) Puudega inimene peab tööle hakkama (7) Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Veskimägi: Eesti vähendab elektri tootmist kaks korda (9) Silmeti emafirma väljub pankrotist Kerkinud palgad kukutasid ettevõtete kasumit Võta koju väike robot! Välismaa Välismaa lühiuudised Üksiku süürlanna ohtlik teekond Euroopasse (8) Gauckile jääb praegune ametiaeg viimaseks Üksiku süürlanna ohtlik teekond Euroopasse Migrantide ümberjagamiseks on vaja globaalset kokkulepet (2) KOHALIK VAADE: Mõranenud ja roostes Ühtsus otsib uut teed Ettepanek jõustada range islamiseadustik tekitab Malaisias pahameelt Arvamus Joosep Värk: soovitusi suveks Indrek Sirk: ainult suuremad trahvid liiklusohutust ei paranda (1) Juhtkiri: mitte kuigi isepäised valijamehed Päeva karikatuur Postimees 1994. aastal: siseminister väidab, et illegaalsed relvakaupmehed on võltsinud tema allkirja Hindrek Riikoja: Ossinovski tulistab jalga (3) Hannes Hanso: kaitsekulud kui majanduse mootor ja alustala (34) Kultuur Hollandi kuningapaar kohtus etenduse järel eesti lavastajatega! Aus ülestunnistus: Queenist, Lambertist ja mälestustest «Viiuldaja katusel»: kindla peale minek ja kindel kohalejõudmine (1) Sport Spordi lühiuudised Kas NBA meistrisõrmused on juba jagatud? Hukkunud mootorratturi tiim selgitas õnnetust Tugevate pikkade puudus kummitab korvpallikoondist Eesti madalama liiga jalgpallilahing lõppes ränga õnnetusega Kuningate kannupoisist sai elav legend (1) Cretu ehitab egode legost tõelist meeskonda Miski pole igavene ehk miks suurklubid ähvardavad rattaspordist lahkuda Tallinn Avati lõik uuendatud Pärnu maanteed Kalamaja elanikke nörritavad ebaõiglased parkimistrahvid (2) Tarbija Võta koju väike robot! Tartu Taimeteadja ütlemise järgi sünnib uus kange jook Mürgipilv ehmatas lasteaeda Jaan Õunapuu: Tartus on mängureeglid paigas Omalaadses aias kasvatatakse juurikaid ja kogukonnatunnet Tõstuk jäi ratastooliga jänni (5) Kahe maja rahva jõud ei käi kõrgest müürist üle Fotograafiatudeng ehitas Karlovasse pimekambreid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võta koju väike robot!

3 min lugemist
Väikese Asus Zenbo eelkäijaks võiks disaini seisukohast pidada vanemaid ja ümaraid Apple’i lauaarvuteid. FOTO: ASUS

Nädala eest esitles tehnoloogiafirma Asus väikest robotit nimega Zenbo. Seda iseseisvalt kahel rattal liikuvat ning kaamerate ja puutetundliku ekraaniga varustatud robotit saab juhtida häälkäskluste abil ja see on mõeldud kodudesse. Kas see võib tähendada robotite pealetungi algust?

Tellijale Tellijale

The Guardian vahendas Asuse juhatuse esimehe Jonney Shihi sõnu, kes ütles, et inimkond on juba kümnendeid unistanud niisuguse kaaslase omamisest – robot, mis on nutikas, mõjub südamlikult ja on alati meie jaoks olemas. «Meie ambitsioon on, et sellised robotid jõuaksid igasse majapidamisse,» ütles ta.

Asuse arvates võiks Zenbo robotist abi olla kõigil, kuid eelkõige tuleb see kasuks lastele ja vanuritele. Lõbusa olemisega Zenbo oskab jutustada lugusid, veidi tantsida ja mänge mängida. Võrreldes tahvelarvutiga mõjub robot kindlasti elusamana ja on lastele seepärast rohkem meeltmööda.

Robot mõistab silma peal hoida ka vanematel inimestel, tuletades näiteks meelde, millal on vaja ravimeid võtta või arsti juurde minna. Kui aga kodus peaks midagi juhtuma, annab Zenbo asjast vajalikule inimesele teada, kes omakorda saab siis sõltumata sellest, kus ta asub, robotit juhtida ja temaga suhelda.

Täiskavanutele pakub robot aga abi igapäevastes tegemistes – muudab toas temperatuuri, juhib telerit ja muid seadmeid. Asuse sõnul on Zenbost saanud nutikõlarite Amazon Echo ja Google Home’i liikuv konkurent.

Amazon Echo on juba müügil ja naudib arvestatavat müügiedu. Google Home saabub müüki enne aasta lõppu. Nutikõlarid annavad kinnitust sellest, et inimesed sooviksid koju seadet, mis võimaldaks häälkäskluse abil tulesid sisse lülitada, termostaati reguleerida, muusikat kuulata ja ühtlasi edastaksid meeldetuletusi. Kui selle kõigega saaks aga hakkama armas ringi liikuv robot, siis kes suudaks talle vastu seista?

Takistuseks võiks küll saada krõbe hind, kuid ka siin on Asusel hea uudis varnast võtta – Zenbo hinnaks on planeeritud 599 USA dollarit, ehk 530 eurot. Sama palju maksavad populaarsed tippklassi mobiiltelefonid. Asuse tegevjuht Jerry Shen ütles Cnet.com-ile antud usutluses, et robot saabub müügile kuni aasta jooksul. Varakult tuldi aga uudisega välja seepärast, et tarkvaraarendajad ja teenusepakkujad jõuaksid Zenbole kasulikke rakendusi luua.

06.06.2016 08.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto