T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võta koju väike robot!

Kuldar Kullasepp
, eriprojektide ja sisuturundusüksuse juht
Võta koju väike robot!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väikese Asus Zenbo eelkäijaks võiks disaini seisukohast pidada vanemaid ja ümaraid Apple’i lauaarvuteid.
Väikese Asus Zenbo eelkäijaks võiks disaini seisukohast pidada vanemaid ja ümaraid Apple’i lauaarvuteid. Foto: ASUS

Nädala eest esitles tehnoloogiafirma Asus väikest robotit nimega Zenbo. Seda iseseisvalt kahel rattal liikuvat ning kaamerate ja puutetundliku ekraaniga varustatud robotit saab juhtida häälkäskluste abil ja see on mõeldud kodudesse. Kas see võib tähendada robotite pealetungi algust?

The Guardian vahendas Asuse juhatuse esimehe Jonney Shihi sõnu, kes ütles, et inimkond on juba kümnendeid unistanud niisuguse kaaslase omamisest – robot, mis on nutikas, mõjub südamlikult ja on alati meie jaoks olemas. «Meie ambitsioon on, et sellised robotid jõuaksid igasse majapidamisse,» ütles ta.

Asuse arvates võiks Zenbo robotist abi olla kõigil, kuid eelkõige tuleb see kasuks lastele ja vanuritele. Lõbusa olemisega Zenbo oskab jutustada lugusid, veidi tantsida ja mänge mängida. Võrreldes tahvelarvutiga mõjub robot kindlasti elusamana ja on lastele seepärast rohkem meeltmööda.

Robot mõistab silma peal hoida ka vanematel inimestel, tuletades näiteks meelde, millal on vaja ravimeid võtta või arsti juurde minna. Kui aga kodus peaks midagi juhtuma, annab Zenbo asjast vajalikule inimesele teada, kes omakorda saab siis sõltumata sellest, kus ta asub, robotit juhtida ja temaga suhelda.

Täiskavanutele pakub robot aga abi igapäevastes tegemistes – muudab toas temperatuuri, juhib telerit ja muid seadmeid. Asuse sõnul on Zenbost saanud nutikõlarite Amazon Echo ja Google Home’i liikuv konkurent.

Amazon Echo on juba müügil ja naudib arvestatavat müügiedu. Google Home saabub müüki enne aasta lõppu. Nutikõlarid annavad kinnitust sellest, et inimesed sooviksid koju seadet, mis võimaldaks häälkäskluse abil tulesid sisse lülitada, termostaati reguleerida, muusikat kuulata ja ühtlasi edastaksid meeldetuletusi. Kui selle kõigega saaks aga hakkama armas ringi liikuv robot, siis kes suudaks talle vastu seista?

Takistuseks võiks küll saada krõbe hind, kuid ka siin on Asusel hea uudis varnast võtta – Zenbo hinnaks on planeeritud 599 USA dollarit, ehk 530 eurot. Sama palju maksavad populaarsed tippklassi mobiiltelefonid. Asuse tegevjuht Jerry Shen ütles Cnet.com-ile antud usutluses, et robot saabub müügile kuni aasta jooksul. Varakult tuldi aga uudisega välja seepärast, et tarkvaraarendajad ja teenusepakkujad jõuaksid Zenbole kasulikke rakendusi luua.

Tagasi üles