L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Roolijoodik trahvi maksmise asemel kooli

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Roolijoodik trahvi maksmise asemel kooli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Liikluspsühholoog Gunnar Meinhardi andmetel jääb koolitatutest aasta jooksul uuest roolis purjuspäi vahele neli protsenti.
Liikluspsühholoog Gunnar Meinhardi andmetel jääb koolitatutest aasta jooksul uuest roolis purjuspäi vahele neli protsenti. Foto: Marko Saarm / Sakala

Politsei pakub sõidukiroolist joobnuna tabatud juhtidele võimalust minna trahvimaksmise asemel liikluspsühholoogilisele koolitusele, mis on enamasti trahvist odavam.

Juba praegu saavad trahvi asemel koolituse valida Lõuna-Eesti juhid ja juhtimisõigusest ilma jäänud esmase juhiloa omanikud üle Eesti. Umbes aasta jooksul on kavas laiendada programmi üle kogu Eesti.

Programmi suunatakse purjuspäi sõidukiroolist tabatud juhid, kelle joove jääb alla kriminaalkorras karistatava määra ehk vahemikku 0,5–1,49 promilli. Tingimuseks on veel, et inimest ei ole karistatud korduvalt joobes juhtimise eest ega viimase viie aasta jooksul kriminaalkorras varavastase, vägivalla- või liikluskuriteo eest.

Tagasi üles