P, 1.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Omalaadses aias kasvatatakse juurikaid ja kogukonnatunnet

Kaspar Koort
, reporter
Facebook
Comments
Jiři Krejči hooleks on Tiigi tänaval asuvas kogukonnaaias peaasjalikult ehitus- ja meisterdustööd, kuid noormees tegeleb meelsasti ka taimedega. Pudelsüsteemis kasvatatavast salatist saab juba rebida esimesi lehekesi.
Jiři Krejči hooleks on Tiigi tänaval asuvas kogukonnaaias peaasjalikult ehitus- ja meisterdustööd, kuid noormees tegeleb meelsasti ka taimedega. Pudelsüsteemis kasvatatavast salatist saab juba rebida esimesi lehekesi. Foto: Kristjan Teedema

Juba aprilli algusest saadik on Tiigi 67 krundi metsistunud nurgas vaikselt toimetanud seltskond, kelle ühise töö tulemusel on osake kunagisest tööstusmaastikust kujundatud hoopis omanäoliseks aiaks.

«Veebruaris pidasime maha kolmed mõttetalgud, millest kasvas välja projekt «Elavad aiad»,» rääkis Vaksali aia saamisloost Tšehhimaalt pärit Jiři Krejči. «Tartus on palju aedu ja hoove, mis ei ela, kus pole midagi, kus inimestel pole aega või teadmisi tegutseda. Mõtlesime, et ehk saame enda käsutusse mõne aia, mille teeks oma vahenditega korda ja tooks elule tagasi.»

Ajutine lahendus

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles