Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
07.06.2016
Eesti Majanduse lühiuudised Eesti lühiuudised Võidu võtab Helme? Puhas bluff! (21) Dilbert Tagakülg Male Palju õnne Horoskoop Mälumäng Roolijoodik trahvi maksmise asemel kooli Migrantide ümberjagamiseks on vaja globaalset kokkulepet (2) Puudega inimene peab tööle hakkama (7) Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Veskimägi: Eesti vähendab elektri tootmist kaks korda (9) Silmeti emafirma väljub pankrotist Kerkinud palgad kukutasid ettevõtete kasumit Võta koju väike robot! Välismaa Välismaa lühiuudised Üksiku süürlanna ohtlik teekond Euroopasse (8) Gauckile jääb praegune ametiaeg viimaseks Üksiku süürlanna ohtlik teekond Euroopasse Migrantide ümberjagamiseks on vaja globaalset kokkulepet (2) KOHALIK VAADE: Mõranenud ja roostes Ühtsus otsib uut teed Ettepanek jõustada range islamiseadustik tekitab Malaisias pahameelt Arvamus Joosep Värk: soovitusi suveks Indrek Sirk: ainult suuremad trahvid liiklusohutust ei paranda (1) Juhtkiri: mitte kuigi isepäised valijamehed Päeva karikatuur Postimees 1994. aastal: siseminister väidab, et illegaalsed relvakaupmehed on võltsinud tema allkirja Hindrek Riikoja: Ossinovski tulistab jalga (3) Hannes Hanso: kaitsekulud kui majanduse mootor ja alustala (34) Kultuur Hollandi kuningapaar kohtus etenduse järel eesti lavastajatega! Aus ülestunnistus: Queenist, Lambertist ja mälestustest «Viiuldaja katusel»: kindla peale minek ja kindel kohalejõudmine (1) Sport Spordi lühiuudised Kas NBA meistrisõrmused on juba jagatud? Hukkunud mootorratturi tiim selgitas õnnetust Tugevate pikkade puudus kummitab korvpallikoondist Eesti madalama liiga jalgpallilahing lõppes ränga õnnetusega Kuningate kannupoisist sai elav legend (1) Cretu ehitab egode legost tõelist meeskonda Miski pole igavene ehk miks suurklubid ähvardavad rattaspordist lahkuda Tallinn Avati lõik uuendatud Pärnu maanteed Kalamaja elanikke nörritavad ebaõiglased parkimistrahvid (2) Tarbija Võta koju väike robot! Tartu Taimeteadja ütlemise järgi sünnib uus kange jook Mürgipilv ehmatas lasteaeda Jaan Õunapuu: Tartus on mängureeglid paigas Omalaadses aias kasvatatakse juurikaid ja kogukonnatunnet Tõstuk jäi ratastooliga jänni (5) Kahe maja rahva jõud ei käi kõrgest müürist üle Fotograafiatudeng ehitas Karlovasse pimekambreid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kahe maja rahva jõud ei käi kõrgest müürist üle

1 min lugemist
Puiestee 118a majani viiva tee kõrval ja otsas on kõrged müürid, mis tekitavad tänava kõrval olevate majade elanikele peavalu: ruumikitsikuses on keeruline autoga igal aastaajal ringi pöörata, talvel suurendab kitsikust tänava otsa lükatav lumehunnik. Lahendus oleks väike ringtee, aga see on praegu vaid unistus. FOTO: Margus Ansu

Berliini müür, mille ääres on talvel võimatu elada – nii kirjeldas Puiestee 118a kuuekorterilises majas elav Igor Šeremetov oma kodutänavat. Seda Maarja kooli vastast algavat Puiestee tänava kitsast juppi piirab ühelt poolt kõrge betoonmüür, tänav lõpeb tupikuga – ees on silikaatkividest teine kõrge müür.

Tellijale Tellijale

«Siin on ka suvel raske autoga ringi pöörata,» rääkis Igor Šeremetov. «Traktor lükkab talvel tee lõppu tohutu hunniku lund, siis on täielik hullumaja. Sellist Berliini müüri ja tupikut ei tohiks Tartus olla – selle müüri taga on Maarja kooli lapsed, nad peavad seda vahtima. Ja tupik on elu lõpp.»

Tema sõnul ei peaks seda tupikut ja müüri olema. «Mõni aasta tagasi lasi linnavalitsus selle tänavajupi enam-vähem korda teha, aga töö on seni lõpetamata, tänava lõppu pidi tulema väike ringtee,» kinnitas Igor Šeremetov. «Viis aastat tagasi lasi linnavalitsus selleks projekti teha, see on mul kodus olemas. Olen aastaid ametnike uksi kulutanud, alguses lubati ring teha, siis öeldi, et raha pole, ja nüüd öeldakse, et ei tehta. Aga miks?!»

06.06.2016 08.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto