Sisukord
Arvamus
Postimees
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud

2 min lugemist
Paide tehisjärv ja teistel veekogudel algab homme rannahooaeg. FOTO: Tiit Reinberg / Järva Teataja

Seitsmeaastane Elis suvitab emaga Paide tehisjärve ääres. Õhk on 27, vesi 24 kraadi soe, kuid Elis, tema ema ega keegi teine ei otsi järveveest kuumusele vasturohtu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Piknikutekil lesimisest on küllalt. Patuga pooleks (ema ütleb laused ette ja paar korda harjutame prooviks läbi) annab tüdrukutirts Järva Teataja avalike supluskohtade videoülevaates tehisjärvele hea hinnangu. «Siin on hea, siin saab ujuda ja siia saab rattaga lihtsasti tulla. Tehisjärv on kodule lähedal,» kõlavad tema sõnad. Kõlavad aga justkui kurtidele kõrvadele.

Inimest ei huvita, et mai lõpus Paide tehisjärvest võetud veeproovid olid terviseameti andmetel korras, ta mäletab eelmisi aastaid, mil vees on vohanud sinivetikad. Ta loeb sotsiaalmeedia kommuunist «Märgatud Paides», et sealne vesi tekitab punne. Sellest piisab. Ta ei lähe tehisjärve ujuma ega lase sinna ka oma last.

07.06.2016 09.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto