Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise

1 min lugemist
Elektriliinid. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Moodsa aja tähiseks võetakse tehnikast tingitud kiirust. Ühed võtavad pöördepunktiks aurumasina leiutamise, mõnede arvates on olnud pöördepunkt juba keskajal või veel varemgi. 

Ainukeseks asjaks, millest tähelepanematult mööda minnakse, on see, et inimese tarbed ajaga käsikäes muutuvad; mis veel eile luksuseks ning mõnususeks oli, on juba täna elutarbeks muutunud.

Mootorratas segab idüllilist rahu maal, valjuhääldaja karjub õhtu vaikusesse – kuid ometi võivad mõlemad otstarbekohaselt kasutatult kellelegi valu tegemata olla inimeste truiks abilisteks ruumi ja aja võitmisel. Eriti peab aga seda ütlema elektrontehnika saavutuste kohta, millised nii suurel mõõdul võivad vabastada isikut pisitöödest, et ta ennast seda rohkem võib pühendada elu kultuurilistele ülesannetele.

Mitte ainult elektrilised majapidamise tarbed ei ole siin aukohal, vaid ka suurel määral põlluasjanduslised abinõud, millised mõistuslises põllumajanduses möödapääsematud on.

Kuna näiteks varem käsitsi pügamise juures looma vigastamine tihti paratamatu oli, peab tänapäeval elektri pügamisabinõude tarvitamise juures seda otse võimatuks pidama. Suure eduga astub elektrijõud ka piimaasjanduses inimjõu asemele. Siin on ainult elektri kaasabil võimalik täita hügieenilisi ning puhtuse põhinõudeid. 8.06.1928

Seotud lood
    07.06.2016 09.06.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto