Sisukord
Arvamus
Postimees
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia

5 min lugemist
Mart Kalm FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Minu arusaamist mööda pole väärikas musta pesu avalikult pesta, ent emotsionaalse inimesena on Priit Pärn välja toonud kõik probleemid, mistõttu seda, millest ei sobi rääkida, enam pole, kirjutab Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm.

Tellijale Tellijale

Hiljuti ei valinud Eesti Kunstiakadeemia (EKA) nõukogu professoriks tagasi rahvusvaheliselt tuntud animaatorit Priit Pärna. Peamiselt kolleegidest ja üliõpilastest koosnevas ülikooli kõrgeimas otsustuskogus sai Pärn võimalikust 21 poolthäälest viis. Kollegiaalse otsustuse juures ei ole võimalik teada, mis kaalutlustel keegi oma linnukese nii tegi, rääkida saab ainult õhus olnud argumentidest. Minu arusaamist mööda ei ole väärikas musta pesu avalikult pesta, ent emotsionaalse inimesena on Pärn välja toonud kõik probleemid, mistõttu seda, millest ei sobi rääkida, enam pole.

On arvatud, et nüüd tegid kadedad keskpärased kolleegid suurele andele ära. Teistpidi võib neid «Salierisid» tunnustada kui kindlameelseid akadeemilisi inimesi, kes erinevalt ajakirjandusest pole pimestatud kuulsusesärast, vaid julgevad vastu võtta ka radikaalseid otsuseid. Tegelikult on see üllatav, sest EKA nõukogu on värvikas seltskond, omamoodi sajapäine lohe, kus igalühel on huvid ning palju energiat oma ideedele toetajaid otsida.

07.06.2016 09.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto