Sisukord
Kaup ja teenus
Postimees
20.06.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Toetust koguv Allar Jõks alustas liiga hilja (12) Palju õnne Eesti lühiuudised Eesti ei avalikusta ÜRO-le narkoärika asjus saadetud vastust «Pole yhtegi normots erakonda» ehk miks parteid vananevad Iilid tegid üle riigi pahandust Erakonnad vananemise pärast väga ei muretse Saare maavalitsus hoidis lennuhanke tingimusi saladuses Rohelised annaks narkootikumidele tubakaga sarnase staatuse Tagakülg Kumu ÖÖ: eriline, stiilne ja abstraktne pidu Spordi lühiuudised Eesti pelmeenikuningas investeerib Venemaa põldudesse (3) Majandus Stenbocki maja ei näe aktsiisitõusust loobumiseks põhjust (10) Peaminister tõstis aktsiise jõuga Välismaa Seiklused Brexiti-maal: kohalikud elanikud ELi jäämise-lahkumise debati olulisust ei taju Venemaal uppus paadiõnnetuses Karjala järvel 14 last Naisõiguslane pürgis esimesena USA riigipeaks Arvamus Ahto Lobjakas: (topelt)kodakondsus kõigile (28) Urmas Paet: Euroopa 4 pluss 1 kriisi Rein Veidemann: veerand sajandit kultuurimetseenlust Marion Pajumets, Egert Belitšev: vahekokkuvõte – pagulaste senine toimetulek Eestis (7) Priit Pullerits: veriste jalgpallikakluste tõeline sõnum (4) Marti Aavik: noored ei taha enam poliitbroilerid olla? (5) Juhtkiri: kannatuste rekordid lähevad üha hirmsamaks Kultuur Tööliste paradiis kerkib Lääne-Virumaale Kas kusagil on naine siis inimene? Vaata, millised mängufilmid valmivad Soome sajandaks sünnipäevaks Kumu ÖÖ: eriline, stiilne ja abstraktne pidu Sport Rein Taaramäe näitas Sloveenias klassi Kupperi heide kandus Riosse, naistelt kaks Eesti rekordit Spordi lühiuudised Katastroof Venemaa spordis – Rio keeld ähvardab kogu koondist (9) Taas Final Fourile vanale sõbrale kätte maksma Sündmustevaesel Euroopa GP-l domineeris Rosberg (1) Ungari vaatab viimaks tulevikku Medalilootuste Rio peaproov jäi poolikuks Tarbija Osav müügimees ajas ostja pea segi Riideid kortsutav triikraud tunnistati korras olevaks Tasub teada: millised õigused on väljaspool äriruume sõlmitava lepingu puhul (1) Tartu Päeva karikatuur Jooks värvitossus võlus noori Jõgevamaa käsitöö vallutas veski GSMi leviauk Kvartalis aheneb: ka Telia kliendid saavad helistada Priit Pullerits: veriste jalgpallikakluste tõeline sõnum (4) Suveks suletav Anne saun asub invalifti ehitama (1) Anne kanal võõrustab suurvõistlust Suurim reisijuht pakub avastusi ka tähenärijale Kuld Lõvi ja istuv karu tegid koha kuulsaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riideid kortsutav triikraud tunnistati korras olevaks

2 min lugemist
Philipsi aurutriikraud Gc1020/70 maksab Prismas 23,9 eurot. FOTO: ePrisma

Katrin (täisnimi toimetusele teada – toim) ostis pool aastat tagasi pealinnas Rocca Al Mare Prismast triikraua. Koju jõudes selgus, et see ei triigi ehk ei täida selle masina ülesannet.

«See ei triikinud sirgeks ei T-särke ega teksapükse. See ei libisenud üldse kangal, vaid pigem kortsutas seda,» ütles naine.

Kaks korda saatis Katrin triikraua Prisma ekspertiisi, kust tuli see igati terveks tunnistatuna tagasi. Nüüd seisab masin kodus kasutult, kuna oma ülesannet see ei täida.

«Kui oleksime toote Euronicsist ostnud, oleks see kauplus koheselt toote tagasi ostnud või ümber vahetanud,» sai naine Euronicsisse helistades teada ning lisas, et talle jääb arusaamatuks, miks Prisma seda ei tee.

Prisma Peremarketi turundus- ja kommunikatsioonidirektor Silver Säga selgitas, et Prismas kehtib tarbekaupade puhul ostutšeki alusel tagastamisõigus ilma ajalise piiranguta, kui toode on kasutamata ning müügikõlblik, tootel peavad ka küljes olema kõik etiketid. Kui mõni neist tingimustest ei ole täidetud, siis ei saa Prisma toodet ümber vahetada.

«Juhul, kui toode on võetud kasutusele ning kasutamise käigus ilmneb, et see ei rahulda kliendi vajadusi, ei saa me seda enam teise toote vastu ringi vahetada, kuna kasutatud toodet ei saa me müüa,» ütles Säga selgituseks.

Kuna Katrini triikraud oli kodus järele proovitud, siis ei saanud Prisma sellega muud teha, kui ekspertiisi saata.

«Kui ostetud toode ei tööta, siis ei ole küsimus Prisma-poolses tarbekaupade ümbervahetamises, vaid selliseid juhtumeid reguleerib seadus. Sellises olukorras saadetakse toode reeglina ekspertiisi,» ütles Prisma turundus- ja kommunikatsioonidirektor.

Ekspertiisis käis masin koguni kaks korda, mõlemal juhul tunnistati triikraud täiesti töökorras olevaks.

Seadet kontrollinud ASi Speleta juhataja Andres Simpson ütles, et triikraual, nagu igal teise tehnikatootel, on hind ja selle tehnilised omadused sõltuvuses. «Mainitud triikraud on Philipsi firmamärki kandvatest kõige odavama hinnaklassi toode,» lisas ta.

Kui Speletasse viiakse remonti triikraud, siis saavad nad hinnata ainult tehnilist poolt, mitte funktsionaalsust. Tehnilise poole alla kuulub kuumenemine ettenähtud temperatuurini, temperatuuri regulaatori korrasolu ja juhtmestiku tervis.

«Odavatel triikraudadel tõenäoliselt kasutatakse triiktallas odavamaid materjale, mis võimalik, et ei liigu kangal sama pehmelt ja ei anna päris sama tulemust, kui kallimatel mudelitel,» arvas Simpson.

Samuti on odavam triikraud ilmselt ka kere poolest kergem, mis tähendab, et kasutaja peaks sellele rohkem peale suruma, mis omakorda võib olla üsna ebamugav.

«Samas väita, et triikraud ei triigi, ei ole ka põhjust. Kui võrrelda kallimate mudelitega, siis temperatuur on ju sama. Võimalik, et tuleb kangast eelnevalt niisutada. Me ei tea, kuidas klient seda täpselt kasutas,» sõnas Speleta juhataja.

Seega Katrini küsimus, kas triikraua töötamise määrab ainult raua kuumaks minek või ka see, et riie sirgeks läheks, jääbki antud olukorras vastuseta, sest tehnilise poole pealt on kõik näitajad korras ja funktsionaalsust keegi hindama ei hakka.

«Ausalt, milleks triikraud, kui see oma otsest ülesannet ei täida, ükskõik kui palju see maksab,» oli naine pahane.

Seotud lood
18.06.2016 21.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto