Sisukord
Uudised
Tänane leht
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roosa vein vallutab maailma turgu

4 min lugemist
Kuldne kesktee: roosa vein on mõnus, suvine ja pretensioonitu. Sobib nii sünnipäevale kui muru niitmise vahepalaks. FOTO: Reuters / Scanpix

Kas härra ja proua soovivad oma nõudliku maitsemeele rahuldamiseks eine kõrvale punast või valget veini? Sest roosa on ju teadagi lihtsalt peet – või kas ikka on? Pingeline globaalne konkurents turul on pannud Prantsusmaa veinitootjad sellise traditsioonilise snobismiga vaikselt sõda pidama.

Tellijale Tellijale

Nimelt napsas Itaalia mullu rahvusvahelise viinamarja- ja veiniorganisatsiooni (OIV) andmetel maailma veinitootmise edetabelis prantslastelt esikoha. Sestpeale on Prantsuse veinitööstus ärevil.

Ometi on prantslastel arsenalis võimas relv: roosa vein ehk rosé. Viimase üleilmne müük on kümne aastaga kasvanud peaaegu kolmandiku võrra, suuresti seetõttu, et Ameerika Ühendriikides on nõudlus roosa veini järele plahvatuslikult kasvanud. Näiteks kasvas Prantsusmaa Provence’i veininõukogu (CIVP) andmeil selle piirkonna roosa veini import USAsse mullu 58 protsenti.

07.06.2016 09.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto