Sisukord
Käsipall
Tänane leht
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid

4 min lugemist
Koduses Viljandis saavad Karl Roosna (vasakul) ja Karl Toom kooli lõpuaktuste järel pidada väikese suvepausi, kuid juba juulis tuleb sõita uute tööandjate juurde ja ees ootab esimene hooaeg välisklubis. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Viljandi käsipallimeeskonna kaks Karli – ühe ja sama sünniaastaga Roosna ja Toom – on viimastel aastatel teinud tegusid koduses meistriliigas ja tänavu veeti meeskond ka finaali. Juba järgmisel kuul pühivad aga mõlemad noormehed kodumaa tolmu jalgadelt ja lähevad esimest korda oma karjääri jooksul Saksamaale, kus hakatakse mängima esiliigas eri klubides. Viljandimaa poisid tulist rivaliteeti ei pelga, näiteks selgitas Roosna: «Rivaalid oleme ainult platsi peal, muidu oleme ikka sõbrad edasi.»

Tellijale Tellijale

Maikuus lõppenud kodune käsipallihooaeg oli Viljandi meeskonnale märgilise tähendusega, esimest korda klubi ajaloos jõuti pronksmedalist kaugemale – poolfinaaliseerias alistati 3:1 HC Kehra ja pääseti finaali, kus vastaseks oli kogenud Põlva Serviti meeskond. Kuigi viljandlased kaotasid Põlva meestele omakorda seeria 0:3, oli hõbemedal igati ära teenitud ja hooaeg lõppes edukalt.

Viljandi eduloos mängisid kaalukat rolli kaks noort nimekaimu: Karl Roosna ja Karl Toom. Hooaja lõpule tagasi vaadates leiavad mõlemad, et Kehra ja Servitiga mängitud seeriates sai otsustavaks mitu faktorit. «Nemad (Serviti – toim) teevad kõik trennid koos, meil on inimesed laiali Tallinnas ja Viljandis,» ütles Audentese lõpuklassis õppiv Toom. «Rahvas oli ka Kehra vastu rohkem kaasas, Põlva vastu mängides vajus see natuke ära, kui taha jäime,» lisas noormees mõtlikult.

07.06.2016 09.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto