Sisukord
Maailm
Postimees
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval

1 min lugemist
USA sõdurid Anaconda-16 avatseremoonial. FOTO: AP/Scanpix

Kuigi Varssavi tippkohtumiseni, kus NATO idaserva Venemaale mõeldud heidutuspakett lõpliku, tipptasemel heakskiidu saab, on täpselt kuu aega, näitab allianss oma tegusust siin piirkonnas just sel nädalal kümnete tuhandete liitlassõdurite osavõtul.

Tellijale Tellijale

Eile Poolas alanud Anaconda-16 lisandus kahele paar päeva varem avapaugu saanud õppusele – Läänemerel käivale Baltopsile ja Läti-Leedu pinnal käivale sõjaväelisele harjutusele Iron Wolf 2016. Kõik kolm annavad suuruse poolest oma eelkäijatele silmad ette.

Uhkeim neist kolmest on Anaconda. Sel mao nime kandval harjutusel osaleb 31 000 kaitseväelast 24 riigist, neist 14 000 USAst ja 12 000 võõrustajariigist Poolast. Platsis on ka 1000 Ukraina kaitseväelast, kelle silmis paistab koostöö NATOga Venemaa agressiooni tingimuses olevat tublisti atraktiivsem.

Baltopsist, mida nädalavahetusel Tallinnaski tutvustati, võtab osa 4500 mereväelast ning eriti märkimisväärsena tuuakse esile asjaolu, et pärast Ukraina konflikti puhkemist NATOga aiva tihedamat koostööd otsinud Rootsi ja Soome on mõlemad esindatud sadade kaitseväelastega.

Üleeile alanud Iron Wolf ehk Raudne Hunt hoiab kahes lõunapoolsemas Balti riigis rakkes 5000 sõdurit.

Ilmselgelt on NATO toimekust märganud ka heidutatava esindajad ehk Venemaa, kes ise korraldas mullu alliansi idaserva lähedal üle 800 õppuse.

«Me ei varja, et meil on negatiivne suhtumine NATO joonde, millega ta liigutab oma sõjalist infrastruktuuri meie piiride poole, tõmmates teisi riiki sõjaliste üksuste tegevusse,» teatas nädala alguses Vene välisminister Sergei Lavrov. «See käivitab Venemaa suveräänse õiguse kaitsta end meetoditega, mis sobivad praeguste riskidega.»

07.06.2016 09.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto