Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil

3 min lugemist
Irja Alakivi FOTO: SCANPIX

Mulle kui tartlasele läheb korda kodulinna tulevik ja hea käekäik. Seetõttu pakkus mulle ka huvi linna uue üldplaneeringu kava. Mis jäi silma? Lühike vastus oleks, et hulgaliselt vastuolusid. Nagu ka linnavolikogu liikmele Jüri Kõrele, kes märkis oma arvamusartiklis (TPM, 24.05), et see, mis planeeringu kavas kirja on pandud, pole ju võimalik. Või kui on, siis ainult paberil.

Tellijale Tellijale

Tartu kesklinna hiljuti avalikustamisel olnud üldplaneeringu üle peetud vaidlused peamiselt kesklinna parkide suuremahulise likvideerimise ja ehitusaladeks määramise üle pole veel lõppenud, kuid juba on Holmi park ja kesklinna park ehitusaladena üle kantud linna uue üldplaneeringu eskiislahendusse.

Ligi 3000 tartlase kirjalik pöördumine parkide kaitseks on unustuse hõlma vajunud, nagu poleks seda olnudki. Igatahes Tartu linna üldplaneeringu keskkonnamõju hindamises pole kõnealune pöördumine mainimistki leidnud. Sedastatakse vaid, et arvestatakse kesklinna üldplaneeringu lahendusi, kuid neid hindama ei hakata, vajaduse korral arvestatakse võimalikke koosmõjusid.

07.06.2016 09.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto