Sisukord
Eesti
Postimees
08.06.2016
Eesti Mälumäng Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast (28) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Haldusreformi seadus võeti vastu, mis saab edasi? Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Pootsis toime pandud tapmise asjaolud segased Väikevaldadel on aega liituda aasta lõpuni Priit Pärn jätkab võitlust oma osakonna eest Vaida uus jalakäijate sild ehitatakse tugevam Mihkel Raud lahkub riigikogust ja poliitikast Savisaar teatas valmidusest kandideerida riigipeaks (1) Presidendiotsing on muutunud täringumänguks (1) Majandus Börsile võib lisanduda uus tulija Ministeerium lülitaks külmaga elektri välja (30) majanduse lühiuudised Roosa vein vallutab maailma turgu Välismaa Välismaa lühiuudised Rünnak Istanbulis nõudis ohvreid NATO näitab neil päevil oma tegusust idaserval (2) Clinton läheneb võidule Ungari poliitik: mõistame teie kogemusi Venemaaga (1) Arvamus Kuido Saarpuu: kuulujutu jõud Mart Kalm: Priit Pärn ja Kunstiakadeemia Aza Babajan: Berliini otsus armeenlaste genotsiidi tunnistada ei jäta Ankarale võimalust (3) Juhtkiri: üks samm astutud, pikk teekond minna Erkki Bahovski: Armeenia genotsiidi vari Päeva karikatuur Postimees 1928. aastal: elekter vallutab majapidamise Kultuur Sisu ja vormi kooskõla ning vastumäng tänapäeva visuaalteatris Ameerika väikelinnas jätkuvad õudused Mida sa igatsed, patune inimene? Sport Kontaveit kohtub Wozniackiga Märtini võimalus ja küsimärgid eestlaste kohal (2) Noortest Viljandi Karlidest saavad Saksamaal konkurendid Portugali kuningas ja hulk ettureid, Eesti koondis nende seas Eesti korraldab 2018. aasta MM-valikturniiri? Tallinn Joodikud jauravad Tartu maantee ääres (3) Tarbija Sääsed suudavad ise ohtlike viiruste levikut piirata (2) Tartu Tartu kesklinnas haigutab GSMi leviauk Naine jäi põdra pärast ilma juba teisest autost (1) Keefir ja jogurt hapnevad uutes tünnides Avaneb maalikunsti tulevik Vabast tahtest hooldajaid toetab tervishoiukool Eili Arula: kelle tasku torkab maanteeamet käe? Irja Alakivi: Tartu parkide saatus on uuesti kaalukausil (1) Kesklinn saab jaanipäevaks uue rannaspordikeskuse Folklorist peab valmis olema nii heinateoks kui ka ebamugavateks küsimusteks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Presidendiotsing on muutunud täringumänguks

4 min lugemist
FOTO: Graafik: PM

Eilses Postimehes avaldatud küsitlus võimalike valijameeste seas pani poliitringkonnad kihama, lükkas ümber müüte ja pani erakonnad oma kandidaatide võimalikke toetusnumbreid ümber arvutama ning seniseid otsuseid üle vaatama.

Tellijale Tellijale

Näiteks sotsidel, kelle kandidaadile Eiki Nestorile ei paista toetust isegi mitte oma erakonnakaaslastelt linna- ja vallavolikogudest, tuleb presidendivalimiste rallis vaadata kas Reformierakonna või Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) kandidaatide poole. Riigi praegusel teisel mehel, riigikogu esimehel Nestoril pole parlamendis ilma mõne teise fraktsiooni toetuseta lootust üles seatud saada.

Valimiskogus saaks Nestor üles seadmiseks vajalikud 21 häält kindlasti kokku – seda näitas ka Postimehe reedene ja esmaspäevane telefoniküsitlus võimalike valijameeste, volikogude esimeeste seas. Aga sotside endi arvutatud 40 häält oma riigikogu fraktsiooni (15) ning valijameeste peale kokku praegu küll ei paista. Sotsidest volikogude esimeeste seas oli terve rida neid, kes anonüümselt vastates tunnistasid, et oma erakonna kandidaati Nestorit nad presidendina ette ei kujuta.

See tähendab, et sotsid peavad vähemalt riigikogus kellegagi kokkuleppele minema, et Nestori kandidatuuriga välja tulla. Oma kandidaadi üles seadmisel jääks hääli üle Keskerakonna ja Reformierakonna fraktsioonil. Pigem võivad allkirjad Nestori toetuseks tulla Reformierakonnalt. Vastutasuks toetaksid sotsid sellisel juhul riigikogu hääletuse teises voorus Reformierakonna kandidaati.

Reformierakond valiku ees

07.06.2016 09.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto