Sisukord
Äriuudised
Postimees
09.06.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Stroomi reoveekollektor peab sügiseks korda saama Palju õnne Tagakülg Tagaotsitav tabati taksoroolist Eesti lühiuudised USA ratsaväelased jõudsid Eesti pinnale Esikülg 9. juuni Hanso viitas EKRE-le kui julgeolekuriskile (3) Erakonnad arutavad ühist presidendikandidaati Kes rääkis mida Tallinna Sadama uurimiskomisjonile? (14) Suvine karujaht Raplamaal Majandus Kristen Michal: Eestile jätkub elektrit nii külmal kui soojal päeval (3) Hando Sutter: Oma elektrijaamad on Eestile kriitilise tähtsusega Õpilased tahavad koolidelt suuremat panust praktikakohtade leidmisel Majanduse lühiuudised Eesti Pank: riik peaks praegu puhvreid koguma (6) Ministeerium pani energiakriisi ennustades mööda (4) Välismaa Välismaa lühiuudised 09.06.2016 POSTIMEES AMMANIS. Lähis-Ida turvalisuse oaas Jordaania pole radikaliseerumise eest kaitstud Arvamus Vastukaja Juhtkiri: Mihkel Raua tõeline läbikukkumine (4) Kadri Veermäe: miks Kaljuranna kotiafäär üldse nii palju tähelepanu sai? (7) Ahto Lobjakas: Homo estonicus’e tulemine (13) Mart Raudsaar: Adolf meis enestes (2) Päeva karikatuur Postimees 1992. aastal: «Suurüraja» aastapreemia pälvis Eesti Televisioon Ilmar Raag: kui eesmärk on kaitsta lapsi ja sõnavabadust, tuleb muuta seadust, mille järgi sattus Kender kohtu alla (14) Kultuur Lavakunstikoolile otsitakse juhti, Peeter Raudsepp ei saanud konkursil hääli kokku ENSV viimase timuka sõnum: umbrohi tuleb kõrvaldada – «Aednik» Postimehe Kinos Eesti viimase timuka töö jäi pooleli (4) Soome suguelu suurkuju elutöönäitus (2) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit sai Wozniacki üle karjääri ühe kaalukama võidu Portugali kiusab viimase tõkke needus Põhja-Korea tõuseb, Venemaa mandub Ühe käega surfari imeline muinasjutulugu Audentesest, pikkadest ja noorte võimalustest Maailma parima loobumine tekitab ebatavalise olukorra Tallinn Tagaotsitav tabati taksoroolist Stroomi reoveekollektor peab sügiseks korda saama Ministeerium vastustab Kangro Kalevipoja kuju Tarbija Kauakestvat grilli võileivahinna eest ei saa Võimalusel võiks koolilõpetajale lilled osta päev varem Tartu Äike rappis Karlovas hulga ruutereid Küsitlus Linn arvutab veel kord üle Tähtvere silla vajalikkuse Anne kanali otsa kerkib ärihoone (7) Tudeng aitab lapsel võlusõnu õppida Enriko Talvistu: sild Supilinna tagant, mitte läbi selle (4) Ottender: Kullamäe on teinud head tööd Katlamaja üllatab tasuta soojaga Gert Kullamäe: otsus sõltub perekonnast Suur jalgpalliturniir pakub nii mängurõõmu kui ka pinget Müüdid geenide ümber purunevad kolinaga Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kristen Michal: Eestile jätkub elektrit nii külmal kui soojal päeval

2 min lugemist
Kristen Michal FOTO: Liis Treimann

Eestil on võimalik energeetikas mitmeid valikuid teha või neid tarbijate huvides kombineerida, aega selleks on veel aastaid.

Tellijale

Praegu on riigisisene tootmise võimsus piisav, et tagada riigisisest tippkoormust, mis on 1600 MWh. 2030. aastaks hindame tippkoormuseks 1700 MWh, mida esineb pigem mõnekümnel päeval aastast. Kui meil riigisiseselt seda ka parajasti tagatud pole, tõstaks see hetkeks lihtsalt elektri hinda, mitte ei jätaks kedagi elektrita. Nii külmal kui soojal päeval on Eestis elekter olemas. Ando Leppimani öeldu kehtiks vaid näitena kriisiolukorras, mida meil pole ega paista. 

Eestil on mitmeid võimalikke valikuid. Aastaks 2019 näeme, kas nafta hind maailmaturul tõuseb piisavalt, et turupõhiselt tekib Eestisse uusi võimsusi, või tellime ise Eleringilt võimsusi juurde. Samuti kasutame ühendusi, mida praeguseks oleme rajanud juba ligi 600 miljoni euro eest ning mille võimsus on peagi 2100 MWh – see on rohkem kui Eesti tippkoormus.

08.06.2016 10.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto