Sisukord
Sport
Tänane leht
09.06.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Stroomi reoveekollektor peab sügiseks korda saama Palju õnne Tagakülg Tagaotsitav tabati taksoroolist Eesti lühiuudised USA ratsaväelased jõudsid Eesti pinnale Esikülg 9. juuni Hanso viitas EKRE-le kui julgeolekuriskile (3) Erakonnad arutavad ühist presidendikandidaati Kes rääkis mida Tallinna Sadama uurimiskomisjonile? (14) Suvine karujaht Raplamaal Majandus Kristen Michal: Eestile jätkub elektrit nii külmal kui soojal päeval (3) Hando Sutter: Oma elektrijaamad on Eestile kriitilise tähtsusega Õpilased tahavad koolidelt suuremat panust praktikakohtade leidmisel Majanduse lühiuudised Eesti Pank: riik peaks praegu puhvreid koguma (6) Ministeerium pani energiakriisi ennustades mööda (4) Välismaa Välismaa lühiuudised 09.06.2016 POSTIMEES AMMANIS. Lähis-Ida turvalisuse oaas Jordaania pole radikaliseerumise eest kaitstud Arvamus Vastukaja Juhtkiri: Mihkel Raua tõeline läbikukkumine (4) Kadri Veermäe: miks Kaljuranna kotiafäär üldse nii palju tähelepanu sai? (7) Ahto Lobjakas: Homo estonicus’e tulemine (13) Mart Raudsaar: Adolf meis enestes (2) Päeva karikatuur Postimees 1992. aastal: «Suurüraja» aastapreemia pälvis Eesti Televisioon Ilmar Raag: kui eesmärk on kaitsta lapsi ja sõnavabadust, tuleb muuta seadust, mille järgi sattus Kender kohtu alla (14) Kultuur Lavakunstikoolile otsitakse juhti, Peeter Raudsepp ei saanud konkursil hääli kokku ENSV viimase timuka sõnum: umbrohi tuleb kõrvaldada – «Aednik» Postimehe Kinos Eesti viimase timuka töö jäi pooleli (4) Soome suguelu suurkuju elutöönäitus (2) Sport Spordi lühiuudised Kontaveit sai Wozniacki üle karjääri ühe kaalukama võidu Portugali kiusab viimase tõkke needus Põhja-Korea tõuseb, Venemaa mandub Ühe käega surfari imeline muinasjutulugu Audentesest, pikkadest ja noorte võimalustest Maailma parima loobumine tekitab ebatavalise olukorra Tallinn Tagaotsitav tabati taksoroolist Stroomi reoveekollektor peab sügiseks korda saama Ministeerium vastustab Kangro Kalevipoja kuju Tarbija Kauakestvat grilli võileivahinna eest ei saa Võimalusel võiks koolilõpetajale lilled osta päev varem Tartu Linn arvutab veel kord üle Tähtvere silla vajalikkuse Anne kanali otsa kerkib ärihoone (6) Tudeng aitab lapsel võlusõnu õppida Enriko Talvistu: sild Supilinna tagant, mitte läbi selle (4) Ottender: Kullamäe on teinud head tööd Katlamaja üllatab tasuta soojaga Gert Kullamäe: otsus sõltub perekonnast Suur jalgpalliturniir pakub nii mängurõõmu kui ka pinget Müüdid geenide ümber purunevad kolinaga Kujur pani maanaised pronksi ja teemandi kuse sisse Jõgeva vald taastab Kuremaale spordikooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põhja-Korea tõuseb, Venemaa mandub

3 min lugemist
Kuigi Põhja-Koreal ei lähe üldiselt kuigi hästi, siis spordisüsteem on viimastel aastatel kõvasti arenenud. Tõstja Om Yun-Chol on üks neist, kes peaks Põhja-Koreale Rio suveolümpialt kuldmedali tooma. FOTO: AFP/SCANPIX

Suveolümpiamängude medalitabelid annavad päris hea ülevaate eri riikide spordi tugevusest. Tõsi, näiteks Soome sport on Eesti omast mitu korda mitmekesisem, kuigi medalite arvus suuri erinevusi pole. Ent suuremate riikide puhul on see hea võrdlusmaterjal. Postimees heitis pilgu ajalukku ning statistikaportaali Gracenote abiga ka augustis algavale Rio de Janeiro olümpiale. Selgus, et viimase 10–15 aasta jooksul on medalitabelis toimunud olulisi muutusi, samas kui osavõtvad riigid on enam-vähem samaks jäänud.

Tellijale Tellijale

Polnud üllatus, et kaotajate seas on Venemaa, kelle spordi pahupool on viimase aasta jooksul tugevalt esile kerkinud. Võitjate seas tulid esile aga hoopis ootamatumad nimed. Muide, Eesti saab Riost Gracenote’i hinnangul ühe medali: Epp Mäe maadleb naiste raskekaalus (–75 kg) välja pronksi.

Võitjad

Põhja-Korea

Paariariik Põhja-Korea pole spordis nii heal järjel kui tunduvalt rikkamad lõunanaabrid, aga totalitaarsete režiimide jaoks on olümpiamedalid ikkagi auasi. Viimaselt kuuelt suveolümpialt on kogutud vähemalt neli medalit, aga augustiks ennustatakse neile rekordilist kümmet autasu, sealhulgas viit kulda.

Ei pea olema selgeltnägija, et Põhja-Korea trumpe kindlaks teha: tõstmine, sportvõimlemine ja vabamaadlus. Ida- ja Lõuna-Aasia riikidele omaselt ollakse tugevad ka lauatennises. Ühtegi rahvusvahelise mõõtmega staari neil pole, sest nimetatud alad ei tooda kuigi palju kuulsusi ka teistes maades.

Alates 2011. aasta lõpust riiki juhtiv Kim Jung-un on mitmel korral rõhutanud, et tema eesmärk on Põhja-Korea spordimaailma tippu viia. Kuidas see täpselt käia võiks, muidugi ei avaldata, aga treeningukeskuste arvu ja rahalisi vahendeid on kindlasti suurendatud. Esmalt on kõige rohkem edu saavutatud tõstmises: Riost peaks Põhja-Korea vägilased üles sikutama koguni viis medalit.

08.06.2016 10.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto