Sisukord
Äriuudised
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Õpilased tahavad koolidelt suuremat panust praktikakohtade leidmisel

2 min lugemist
Swedbanki suvepraktikandid aastal 2015 FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti Tööandjate Liidu küsitluse tulemusel selgus, et 97 protsenti õpilastest tunneb, et koolil peaks olema suurem roll praktikakohtade leidmisel. Koolid ütlevad aga, et ei saa kogu tööd õppurite eest ära teha, sest ka praktikakoha otsimine on oluline kogemus.

Tellijale

Eesti Tööandjate Keskliit korraldas mais õpilaste seas veebiküsitluse, selgitamaks välja nende suhtumist ja kogemusi praktika kohta. Küsitluses osales 626 vastajat vanuses 15–56 aastat. Küsitlusest selgus, et ligi 75 protsenti õpilastest sooviks saada koolilt nimekirja tööandjatest, kes on valmis võtma praktikante.

TTÜ Tallinna Kolledži praktikajuhi Anne Saagpaku sõnul on neil olemas pikk nimekiri ettevõtjatest, kes on nõus nende tudengeid praktikale võtma. Rakenduskõrgkoolides moodustab praktika 1/3 õppetööst ja üldiselt suunavad eriala juhendajad õpilasi ise.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto