Sisukord
Äriuudised
Postimees
10.06.2016
Eesti Laste hulga kasv pidurdab põhikoolide sulgemist (7) Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Keskpank lasi välja olümpiamängude meenemündi Dilbert Tagakülg Merit Kopli: mulle meeldib, kui olukord on keeruline (1) Vägivalda kasutanud Ojasoo kahetseb tehtut Korruptsioon kohalikes omavalitsustes kasvab (3) Fotonäitus Tammsaare pargis tunnustab aitajaid EMTA tervitas saali rahastamise otsust kontserdiga Reps: Savisaarele väljak, meile tulevik Majandus majanduse lühiuudised Loovettevõte peab mõtlema müügile Läti viinaralli kipub hukutama Eesti taarasüsteemi (21) LHV pensionifondid müüsid miljon PR Foodsi aktsiat Kaselale Välismaa Prantsuse juudid pagevad antisemiitluse tõttu Pariisi eeslinnadest Ukraina välisminister: Ukraina vajab rohkem Euroopa toetust Kuninganna abikaasal Edinburghi hertsogil täitub 95 eluaastat Arvamus Dagmar Lamp: harilik eraeluline vägivald ühes Eesti teatris (15) Margus Kolga: kolm head põhjust, miks Eesti peaks kuuluma ÜRO julgeolekunõukogusse (6) Indrek Tarand: algab teine poolaeg (9) Sulev Alajõe: Pärnu vajab korralikku lennujaama Postimees 1897. aastal: telefon hukutab telegrammi? (2) Päeva karikatuur Juhtkiri: puhas loodus ja taaraäri Andrus Karnau: kas elektrit toota või tarbida? (5) Kultuur Veiniteraapia jäneseurus Liiga jäik rästikunahk Pööningtants... põle(ta)v tants Sport Usain Bolti kaks olümpiakulda sattusid küsimärgi alla Spordi lühiuudised Kas kolm suursoosikut jagavad omavahel jalgpalli EM-tiitli? Vene pole kindel, kas liitub suvel koondisega Kommentaar: usalduskrediit sai otsa, nüüd on aeg tegudeks Tarbija Turaida roos ja Sigulda kepp (1) Tartu Pühapäevane naiste tantsupidu kogub hoogu juba täna Keraamiku kõrvaga bluus Öö lubab vaadata oreli sisse Töölised käisid Tartu uhkeimas tuumavarjendis õppustel, tähtsad ninad viskasid seal saunas tihti viina Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loovettevõte peab mõtlema müügile

4 min lugemist
Alpaka pleed FOTO: Erakogu

Eduka loovettevõtte üks võti on hea toode, kuid sellest üksi ei piisa. Peale tootearenduse tuleb mõelda ka sellele, kuidas oma kaup klientideni viia. Selles mängivad olulist rolli läbimõeldud müük ja hea bränd.

Tellijale Tellijale

Digitaalse loovmeedia inkubaatori Digix esindaja Martin Aadamsoo sõnul saab paljudele loovettevõtjatele takistuseks see, et nad on oma tootesse ülepeakaela armunud. «Kui sa oled armunud teismeline, siis sa diskole ei lähe ja teisi ei vaata. Ehk sa ei saa üldse aru, mis su ümber toimub ja mida teised teevad,» ütles Aadamsoo sel nädalal disainifoorumil MELT.

Selle asemel peaksid loovettevõtted võtma veidi küpsema inimese positsiooni ja olema «suhtes nagu keskealised, kes on võimelised end ka natuke oma suhte nimel muutma», kirjeldas Aadamsoo. Inkubaatorit vedades on ta alustavate loovettevõtete puhul täheldanud, et kui äriidee seisab kolme kuni viie kuu möödudes ikka samal kohal ja pole kuhugi arenenud, on see oluline ohumärk.

09.06.2016 11.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto