Sisukord
Kultuur
Postimees
13.06.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kallase sõnul tuleks lubada topeltkodakondsust Eesti tippjuht teab, mida venelased armastavad Amet vaeb parkimisvõlglaste andmete väljastamist Heategevuslik pardiralli haigete laste toetuseks Tagakaas NATO staabielement sai oma katuse alla NATO investeerib Eesti küberharjutusväljaku arendamisse Majandus Katainen: jagamismajandus peab maksma makse nagu kõik Majanduse lühiuudised Kaalul on Euroopa koht maailmamajanduses (2) Välismaa Rootsi Rahvapartei sai endale esimese naisjuhi Florida geiklubi massitulistamises sai surma vähemalt 51 inimest Soome Koonderakond vahetas Stubbi välja, Keskerakonna presidendikandidaat on Vanhanen. PERSOON: Sisserändajate pojast presidendiks Arvamus Läti kirjanik: Putini sõprade käes on Riia ja kahe aasta pärast võivad võtta nad ka Seimi (8) Hardo Pajula: Lobjaka lääs (28) Postimees 1994. aastal: uus eesti film «Jüri Rumm» valmis koostöös sakslaste ja soomlastega Juhtkiri: Akela vääratas Anu Viita-Neuhaus: esimesed «alkoholilaksakad» kommidest, milles voolab kangete kraadidega magus löga (15) Sirje Helme: kas Niguliste asemel võiks olla liuväli? (1) Kultuur Olgem ikka tehislikud edasi! Ühtaegu ehmatav ja võluv õudusfilm «Othello» – näivuse tragöödia Sport Spordi lühiuudised Kruuda hooaeg pöördus õnneliku muinasjutu rajale Võrkpallurid teenisid magusa võidu Jalgpall ei ravi enam Prantsusmaa getode probleemi Aivar Pohlak: 24 meeskonnast ja muustki Kas Casillas heidetaksegi üle parda? Veri, häbi ja karistuseoht Venemaa kohal (1) Napsumehest ontlikuks pereisaks: kas Phelps suudab kunagise hiilguse taastada? Tallinn Heategevuslik pardiralli haigete laste toetuseks Purjus alaealised rikkusid öörahu Tarbija Katse: söögikohad ei vaevu avaldama infot toiteväärtuse kohta Kalorilugeja peab infot taga otsima tikutulega Tartu Tartu linnavolikogus: kuidas linn loob tasulise parkimise abil töökohti Tartlaste toetust ootavad Pirogovi instituut, helisillad, koerte jalutusplats, roosa jänes... Kesklinna keskus saab ühe korruse juurde (1) Eesti naised kurja ilma ei pelga Millal bakterid inimestelt päriselt võimu haaravad? Neli naist võtavad ette kontserdireisi kuuekesi Pildid seinal varitsevad vaatajate pilke Peipsi ääres näitusel avavad end usklikud Kirjanik ja pühak rändavad ajas käsikäes Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Olgem ikka tehislikud edasi!

2 min lugemist
Jaan Elken (1954) Väike-Õismäe. 1981. Õli Eesti Kunstimuuseum FOTO: Repro

Ühtset väljapanekut, mis keskenduks puhtalt hüperrealismile ning eksponeeriks selle väljendusvorme, pole varem publikule näidatud. Nüüd on see tehtud reaalsuseks, et mitte öelda hüperreaalsuseks.

Tellijale

Hüperrealism on kunstivool, mis imiteerib fotokujutist. Kuivõrd stiilina kerkis see esile 1960. aastate lõpul, võttes samal ajal luubi alla ümbritseva kaasaegse maailma, mõjub tehnika abil rõhutatud vahendatud kogemusele tähelepanu juhtimine ka täna kui rusikas silmaauku.

Aktuaalne on see mitmel põhjusel: esiteks astutakse dialoogi inimeste kogemuste ja tajumise vahendatuse esiletoomisega sotsiaalmeediasse üles laaditud fotode kontekstis; teiseks suhestub näitus hästi nüüdisajale eriti iseloomuliku pildilembusega. Inimesed on õppinud ja harjunud lugema ning infot kätte saama fotokujutiselt. Fotost on saanud veel suuremgi info edastamise viis kui kirjakeel, sest pildistust on lihtne hoomata. Samuti tekib fotorealistlikku teost vaadates kiire äratundmine.

11.06.2016 14.06.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto