Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Amet vaeb parkimisvõlglaste andmete väljastamist

Ülle Madise FOTO: Mihkel Maripuu

Maanteeamet analüüsib põhjalikult õiguskantsleri seisukohti parkimisvõlglaste andmete väljastamise suhtes ning kavatseb kohtuda nii eraparklate esindajatega kui ka andmekaitse inspektsiooniga, kes on avaldanud muret andmete avaldamisega kaasnevate ohtude pärast.

Tellijale Tellijale

Õiguskantsler Ülle Madise pöördus mais ja juuni alguses maanteeameti poole ettepanekuga hakata eraparklatele liiklusregistrist välja andma sõidukiomanike andmeid ning palus esimesel võimalusel vastust.

Maanteeamet ei ole veel lõplikult otsustanud, kas ja kuidas täpselt õiguskantsleri ettepanekut järgitakse. Selliste põhimõtteliste ning senist praktikat põhjalikult muutvate otsuste tegemine eeldab mõistetavalt pikemat aega erinevate huvide kaalumiseks ja seisukohtade kujundamiseks, kirjutas maanteeameti peadirektor Priit Sauk õiguskantslerile neljapäeval.

11.06.2016 14.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto