T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Amet vaeb parkimisvõlglaste andmete väljastamist

BNS
Amet vaeb parkimisvõlglaste andmete väljastamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ülle Madise
Ülle Madise Foto: Mihkel Maripuu

Maanteeamet analüüsib põhjalikult õiguskantsleri seisukohti parkimisvõlglaste andmete väljastamise suhtes ning kavatseb kohtuda nii eraparklate esindajatega kui ka andmekaitse inspektsiooniga, kes on avaldanud muret andmete avaldamisega kaasnevate ohtude pärast.

Õiguskantsler Ülle Madise pöördus mais ja juuni alguses maanteeameti poole ettepanekuga hakata eraparklatele liiklusregistrist välja andma sõidukiomanike andmeid ning palus esimesel võimalusel vastust.

Maanteeamet ei ole veel lõplikult otsustanud, kas ja kuidas täpselt õiguskantsleri ettepanekut järgitakse. Selliste põhimõtteliste ning senist praktikat põhjalikult muutvate otsuste tegemine eeldab mõistetavalt pikemat aega erinevate huvide kaalumiseks ja seisukohtade kujundamiseks, kirjutas maanteeameti peadirektor Priit Sauk õiguskantslerile neljapäeval.

Tagasi üles