Sisukord
Seadmed
Tänane leht
14.06.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Süstlavahetuspunkt kolib Koplist Paldiski maanteele Palju õnne Jahikoerapasse hakkab välja andma tõuühing Tagakülg Male Tartu linn kahtlustab ürituste korraldajat reservfondi väärkasutamises Eesti lühiuudised Ilves kuulutas haldusreformi seaduse välja Bussifirmad tõrguvad eelmüüki laiendamast Haiglajuht käis naisega komandeeringute pähe puhkamas (10) Politsei soovitab piirata haiglajuhtide ametiaega Mälumäng Koormast pudenenud oder võttis maantee enda alla Puudega inimesed tööle sundimist õigeks ei pea (4) Peaprokurör: jälitustegevus on Eestis rangelt kontrollitud Majandus Majanduse lühiuudised Testlio juht: ettevõtjad peaksid lahendama tõelisi probleeme Riik hakkab investeerima idufirmadesse Mööblisari My Little Avenue muudab lastetoa mängulinnaks Nõrk elektriühendus takistab maal tootmist Välismaa Portugal ja Prantsusmaa liidus Euroopa vastu Rünnak mõjutab presidendivalimisi Välismaa lühiuudised Süüria põgenikud Jordaanias: meie kodumaa on kui ohtlikke loomi täis mets (5) Arvamus Siim Kallas: suurema Eesti riigi poole (8) Arseni Roginski: et leida Balti riikidega ühine keel, tuleb Venemaal tunnistada kuritegusid (21) Juhtkiri: «Stalinit oleks teile tarvis!» (12) Lauri Hussar: imetabane Postimees (2) Postimees 1993. aastal: KGB üritas värvata Balti Instituudi direktorit Ivo Ilistet Kultuur Ja igavikulinnuke laulab… Ellujääja mälestused: Eesti kultuuridessant Peterburi Sport Tiitlikaitsja ebaveenev algus Spordi lühiuudised Jalgpallipeost peksupeoks Laanmäe kontrollis emotsioone ja paugutas võimsa tulemuse Kas näeme jalgpallimaailmas uue dünastia sündi? Küps kapten Crosby viis ühtse sõpruskonna võidule Visa jalgpallikääbus ei karda kedagi Tallinn Süstlavahetuspunkt kolib Koplist Paldiski maanteele Tarbija Uus telefon jälgib ümbrust Tartu Minu ema rääkimata lugu: sünnipäevakingiks sõit tundmatusse Tõrge bussihankel sunnib otsima päästeplaani Sügisel ootab külastajaid uuem raamatukogu Käratseja kaitseb nii ennast kui ka naabreid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus telefon jälgib ümbrust

3 min lugemist
Välimuselt on Lenovo Phab 2 Pro nagu suur nutitelefon ikka, selle sees peitub aga hulk uut tehnoloogiat, mis teeb telefoni seni ainulaadseks. FOTO: Lenovo

Sügisel USAs müügile jõudev Lenovo Phab 2 Pro kuulub telefonide perekonda, millest lisaks uuele tippmudelile on saadaval ka Phab 2 ja Phab 2 Plus. Kui viimased kaks on Phab-seeria telefoni värskeimad versioonid, siis Pro-taseme mudelit pole varem olemas olnudki. Kõik kolm telefoni on hiiglasliku 6,4-tollise ekraaniga, kuid uus tippmudel on tehniliselt teistest palju võimekam.

Tellijale Tellijale

Tipptelefonile kohaselt on Lenovo Phab 2 Pro varustatud eeskujuliku riistvaraga. Kõige silmapaistvam on muidugi ekraan. See kuvab QHD-resolutsioonis pilti ehk resolutsioon on 1440 x 2560 pikslit. Nutikust lisab sellele aga võimekus kohaneda ümbritsevate valgusoludega, näiteks arvestada päikesevalguse või peegeldusega.

Esinduslik on ka telefoni kaamera: tagaküljel 16-megapiksline, ees 8-megapiksline. Fookustamine on tootja sõnul väga kiire, võtab aega kõigest 0,3 sekundit. 

8,9 millimeetri paksune telefon on alumiiniumist korpuses, mille tagant leiab sõrmejäljelugeja ja mis peidab endas 4050 mAh akut. Suure ekraaniga ja võimsa jõudlusega masin nõuab energiat ning siinjuures on korralikust akust kindlasti palju abi.

Helist ka veidi: telefonil on kolm mikrofoni, mis aitavad salvestada 5.1 ruumilist heli. Samuti filtreerib telefon välja taustahelid, et võimaldada puhtamat helisalvestust.

Androidi platvormi kasutav telefon on tehniliselt üks võimsamaid, mida lähitulevikus osta saab. Samas pole selle hind sugugi nii müstiline kui võiks arvata. USAs tuleb selle hinnaks 499 dollarit ehk 440 eurot. Kas ja millal telefon Euroopas ja Eestis müügile jõuab, ei ole veel teada.

13.06.2016 15.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto