Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauri Hussar: imetabane Postimees

2 min lugemist
Lauri Hussar FOTO: Liis Treimann

Üks mu hea kolleeg armastab noortelt algajatelt ajakirjanikelt alatihti küsida, mis on ajakirjanduse eesmärk ja funktsioon. Noorte vastus on pea alati olnud ühesugune. Ajakirjandus peab paljastama, rebima katte valskuselt ja valelt, olema nõrgema poolel ja läbi uudse sisu ning üllatamise muutma ühiskonda paremaks.

Lisaks nooruslikule idealismile on selles seisukohas ka egoistlikku eneseteostusvajadust. Tõenäoliselt mäletab iga pisutki kauem töötanud ajakirjanik oma esimesi uurivaid lugusid, mis on vähem või rohkem toonud päevavalgele mõnd skandaalset tõde ning loomulikult on sellega kaasnenud ka üürike rahuolutunne, et näe, milline tõsine asi sai välja kaevatud.

Laiemalt täidab paljastamine üht ajakirjanduse põhifunktsiooni – olla ühiskonna valvekoer, valvata demokraatia säilimise, turvalisuse tagamise ja inimeste heaolu kasvamise üle. Postimees on kahtlusteta üks Eesti uuriva ajakirjanduse lipulaevadest ja Eesti elu, tema valitsejate ning võimurite tegevuse kontrollimine on lehe igapäevane ülesanne. Eks mitmeski mõttes on hea ajakirjandus selline, mis toob välja varjatut ja paljastab kuritarvitusi, kuid ajakirjanduse funktsioonidest moodustab see vaid ühe olulise osa.

Olles pikki aastaid vedanud ühiskondlikke debatte televisioonis ja raadios, võin kindlalt öelda, et ajakirjanduse sama oluline eesmärk on erinevate arvamuste kokkutoomine ja võimalusel ning vajadusel ka liitmine. Hea ja vastutustundlik ajakirjandus on ühiskonna jaoks justkui mört tellisseinas, mis kive omavahel liidab.

Postimehe arvamusküljed on Eesti kõige prestiižsem arvamusplatvorm, kuhu kirjutatakse hea meelega. Miks meile kirjutatakse? Postimees on omamoodi kooslus suurtest lugejahulkadest, heast mainest ja usaldusväärsusest ja millestki imetabasest, mida tuntakse, kui soovite – Postimehe vaimu nime all. Üks Postimehe tugevusi on arvamusliidriks olemine erinevate maailmavaadete, hoiakute ja seisukohtade kokkutoomise kaudu ja nii peab see ka jätkuma.

Leht ise on samuti arvamusliider. Postimehes töötavad Eesti parimad ajakirjanikud, kellel on meie elus ja ühiskonnas toimuva kohta oma seisukoht ning see hakkab veelgi selgemalt kõlama. Postimees mitte ainult ei kujunda arvamust, vaid Postimehel on arvamus, olen ma sügavalt veendunud.

Praegu on Postimees Eesti kõige suurem ja paksem paberleht, ent Postimees on ka innovaatiline ja tulevikkuvaatav multimeediaorganisatsioon, mis tahab oma lugajatele pakkuda kõige kaasaaegsemaid infolahendusi, kust ei puudu ka inimeste harimine ja meelelahutamine. Ent kõige tähtsam on meie lugejate informeerimine.

Lõpetuseks ei saa unustada juba aasta pärast 160-aastaseks saava Postimehe põhimissiooni, milleks on eesti rahva, keele ja kultuuri teenistuses olemine viisil, mis tagab nende säilimise ja õitsemise.

Seotud lood
17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto