Sisukord
Arvamus
Postimees
14.06.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Süstlavahetuspunkt kolib Koplist Paldiski maanteele Palju õnne Jahikoerapasse hakkab välja andma tõuühing Tagakülg Male Tartu linn kahtlustab ürituste korraldajat reservfondi väärkasutamises Eesti lühiuudised Ilves kuulutas haldusreformi seaduse välja Bussifirmad tõrguvad eelmüüki laiendamast Haiglajuht käis naisega komandeeringute pähe puhkamas (10) Politsei soovitab piirata haiglajuhtide ametiaega Mälumäng Koormast pudenenud oder võttis maantee enda alla Puudega inimesed tööle sundimist õigeks ei pea (4) Peaprokurör: jälitustegevus on Eestis rangelt kontrollitud Majandus Majanduse lühiuudised Testlio juht: ettevõtjad peaksid lahendama tõelisi probleeme Riik hakkab investeerima idufirmadesse Mööblisari My Little Avenue muudab lastetoa mängulinnaks Nõrk elektriühendus takistab maal tootmist Välismaa Portugal ja Prantsusmaa liidus Euroopa vastu Rünnak mõjutab presidendivalimisi Välismaa lühiuudised Süüria põgenikud Jordaanias: meie kodumaa on kui ohtlikke loomi täis mets (5) Arvamus Siim Kallas: suurema Eesti riigi poole (9) Arseni Roginski: et leida Balti riikidega ühine keel, tuleb Venemaal tunnistada kuritegusid (21) Juhtkiri: «Stalinit oleks teile tarvis!» (12) Lauri Hussar: imetabane Postimees (2) Postimees 1993. aastal: KGB üritas värvata Balti Instituudi direktorit Ivo Ilistet Kultuur Ja igavikulinnuke laulab… Ellujääja mälestused: Eesti kultuuridessant Peterburi Sport Tiitlikaitsja ebaveenev algus Spordi lühiuudised Jalgpallipeost peksupeoks Laanmäe kontrollis emotsioone ja paugutas võimsa tulemuse Kas näeme jalgpallimaailmas uue dünastia sündi? Küps kapten Crosby viis ühtse sõpruskonna võidule Visa jalgpallikääbus ei karda kedagi Tallinn Süstlavahetuspunkt kolib Koplist Paldiski maanteele Tarbija Uus telefon jälgib ümbrust Tartu Minu ema rääkimata lugu: sünnipäevakingiks sõit tundmatusse Tõrge bussihankel sunnib otsima päästeplaani Sügisel ootab külastajaid uuem raamatukogu Käratseja kaitseb nii ennast kui ka naabreid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauri Hussar: imetabane Postimees

2 min lugemist
Lauri Hussar FOTO: Liis Treimann

Üks mu hea kolleeg armastab noortelt algajatelt ajakirjanikelt alatihti küsida, mis on ajakirjanduse eesmärk ja funktsioon. Noorte vastus on pea alati olnud ühesugune. Ajakirjandus peab paljastama, rebima katte valskuselt ja valelt, olema nõrgema poolel ja läbi uudse sisu ning üllatamise muutma ühiskonda paremaks.

Lisaks nooruslikule idealismile on selles seisukohas ka egoistlikku eneseteostusvajadust. Tõenäoliselt mäletab iga pisutki kauem töötanud ajakirjanik oma esimesi uurivaid lugusid, mis on vähem või rohkem toonud päevavalgele mõnd skandaalset tõde ning loomulikult on sellega kaasnenud ka üürike rahuolutunne, et näe, milline tõsine asi sai välja kaevatud.

Laiemalt täidab paljastamine üht ajakirjanduse põhifunktsiooni – olla ühiskonna valvekoer, valvata demokraatia säilimise, turvalisuse tagamise ja inimeste heaolu kasvamise üle. Postimees on kahtlusteta üks Eesti uuriva ajakirjanduse lipulaevadest ja Eesti elu, tema valitsejate ning võimurite tegevuse kontrollimine on lehe igapäevane ülesanne. Eks mitmeski mõttes on hea ajakirjandus selline, mis toob välja varjatut ja paljastab kuritarvitusi, kuid ajakirjanduse funktsioonidest moodustab see vaid ühe olulise osa.

Olles pikki aastaid vedanud ühiskondlikke debatte televisioonis ja raadios, võin kindlalt öelda, et ajakirjanduse sama oluline eesmärk on erinevate arvamuste kokkutoomine ja võimalusel ning vajadusel ka liitmine. Hea ja vastutustundlik ajakirjandus on ühiskonna jaoks justkui mört tellisseinas, mis kive omavahel liidab.

Postimehe arvamusküljed on Eesti kõige prestiižsem arvamusplatvorm, kuhu kirjutatakse hea meelega. Miks meile kirjutatakse? Postimees on omamoodi kooslus suurtest lugejahulkadest, heast mainest ja usaldusväärsusest ja millestki imetabasest, mida tuntakse, kui soovite – Postimehe vaimu nime all. Üks Postimehe tugevusi on arvamusliidriks olemine erinevate maailmavaadete, hoiakute ja seisukohtade kokkutoomise kaudu ja nii peab see ka jätkuma.

Leht ise on samuti arvamusliider. Postimehes töötavad Eesti parimad ajakirjanikud, kellel on meie elus ja ühiskonnas toimuva kohta oma seisukoht ning see hakkab veelgi selgemalt kõlama. Postimees mitte ainult ei kujunda arvamust, vaid Postimehel on arvamus, olen ma sügavalt veendunud.

Praegu on Postimees Eesti kõige suurem ja paksem paberleht, ent Postimees on ka innovaatiline ja tulevikkuvaatav multimeediaorganisatsioon, mis tahab oma lugajatele pakkuda kõige kaasaaegsemaid infolahendusi, kust ei puudu ka inimeste harimine ja meelelahutamine. Ent kõige tähtsam on meie lugejate informeerimine.

Lõpetuseks ei saa unustada juba aasta pärast 160-aastaseks saava Postimehe põhimissiooni, milleks on eesti rahva, keele ja kultuuri teenistuses olemine viisil, mis tagab nende säilimise ja õitsemise.

Seotud lood
13.06.2016 15.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto