Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (24) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (84) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (36) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nestor kutsus lisama raha tervishoiusüsteemi

1 min lugemist
Eiki Nestor FOTO: Liis Treimann

Tallinnas Kultuurikatlas eile toimunud Eesti Patsientide Liidu aastakonverentsil tõdes riigikogu esimees, sotsiaaldemokraat Eiki Nestor (pildil), et Eesti tervishoiusüsteemi on vaja raha juurde tuua.

«Kindel teadmine on see, et kui me tervishoiusüsteemi raha juurde ei too, siis jäämegi vaidlema, kas lühendada ravijärjekordi või tõsta arstide ja õdede palku,» rääkis ta. «See peab lõppema. Selge on, et selle rahaga, mis on täna tervishoius, me varsti toime ei tule. Ja põhjus pole mitte see, et me elame kauem, vaid see, et uued teenused, mis tulevad ja jäävad, on õilsad, ausad ja head, aga maksavad meeletult palju!»

Nestori sõnul näitab see, et Eesti tervishoiusüsteem elas ilma suuremate probleemideta üle majanduslikult raske aja, küll süsteemi õigsust, kuid tulevikus tuleks tervishoiu rahastamise süsteemi muuta. Kehtima peaks tema hinnangul jääma põhimõte, et teenuste pakkuja valib haigekassa.

«Üksnes nii on võimalik luua efektiivne tervishoiusüsteem. Sellise raha eest nii palju teenuseid kuskil ei saa,» sõnas Nestor.

Seevastu perearsti teenus tuleks riigikogu esimehe arvates muuta rahastatavaks mitte ravikindlustusest, vaid riigi muudest tuludest. See tähendaks ühtlasi, et ravikindlustamata inimesed pääseksid perearsti juurde.

Peale selle oleks Nestori hinnangul tarvis vastu võtta patsientide seadus. «Olen veendunud, et Eesti vajab patsiendi seadust, mis aitab nii patsiente kui ka arste ja õdesid, kes teenust pakuvad,» lausus ta.

Eesti Patsientide Liidu aastakonverents «Patsient ringis või ringist väljas» toimus Kultuurikatlas ja oli osalejatele tasuta. Eesti Patsientide Liit on 2001. aastal loodud ühing, mille eesmärk on olla patsiendikeskse tervishoiusüsteemi arendamise eestvedajad – kaitsta patsientide sotsiaalseid ja majanduslikke õigusi ning edendada patsiendikeskset tervishoiupoliitikat.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto