Kõik, mida harva saab, soosib peast segi minekut. Kui kokku juhtuvad päikeseline päev, puhkus ja lonks alkoholi, sõidab nii mõnelgi kodanikul katus pealt ja tuleb tohutu isu teha midagi «ägedat». Eks me siin Arteri tiimis teame seda omast käest – väga raske on teinekord mõistuse häält kuulda võtta ja rumalad riskid rahule jätta. Kui adrenaliin laes ja purjed peal, ei oska enamik meist olukorda õigesti hinnata, pahatihti võib mõni julgustükina näiv tegu jäädagi su noore elu viimaseks.
Pea igasse peoseltskonda, sõpruskonda ja grillikampa eksib mõni püsimatu ja peru idikangelane, kes oma tempudega kõigil stressitaseme lakke lööb. Vahel on see ka naljakas, tihemini kurb, kui täiskasvanu jõu juurde kuulub endiselt mudilase mõistus. Selge see, et igaüks vastutab oma tervise eest ise, aga sõprade võimuses on segikamminud kaaslasi takistada. Peamiseks motivaatoriks hulle tempe teha on soov end kangelasena tunda – et teised aplodeeriksid, imetleksid ja kiidaksid. Rakenda rahutu hing teisel moel, kiida veidike, ja tavaliselt saab asi lahendatud. Sport on hea väljalaskeventiil hävituslike instinktide maandamiseks. Ja lõppeks – kui miski muu ei aita, ignoreeri uljaspead. Tavaliselt kaob ilma publikuta ka isu idikangelastegusid korda saata.

Purjusujuja
Jumal tänatud, et meil on suurem osa aastast veekogud külmad, see hoiab purjusujujaid veidigi tagasi. Paraku juhtub suviti ikka, et ka kõige veekartlikum nahavedaja-kõuts joob end julgeks, plartsatab vette… ja välja ta sellest supist sageli enam ei uju.
Vines pea ja vesi ei käi kokku! Sa võid olla hea ujuja, kuid keha käitub alkoholiuimas teisiti. Magu võib anda tagasiheite ning ilustamata öeldult võid uppuda omaenda oksesse. Sarnane mehhanism ohustab ka otse grillipeolt vette ronijaid – söömaaja ja supluse vahele jäägu vähemalt pool tundi.
Iga hea semu käitub siin rannavalvurina ja lihtsalt ei lase väge täis purjusujujat vette.