N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaljurand arutas oma India kolleegiga laevakaitsjate kaasust

BNS
Kaljurand arutas oma India kolleegiga laevakaitsjate kaasust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Välisminister Marina Kaljurand rääkis eile telefoni teel India välisministri Sushma Swarajiga, arutades laevakaitsjate kohtuprotsessiga seonduvat, aga ka India soovi liituda rahvusvahelise tuumatarnijate grupiga (NSG) ning Eesti ja India suhteid üldiselt.

Kaljurand tõstatas Eesti laevakaitsjate juhtumi ja avaldas lootust, et India siseriiklikud protseduurid Eesti ja India vahelise karistatud isikute üleandmise lepingu allkirjastamiseks lõpetatakse peagi. Ta väljendas ka muret, et laevakaitsjate kohtuprotsessis on olnud viivitusi ja laevakaitsjad on juba üle kahe aasta pidanud oma perest ning lähedastest eemal viibima.

India välisminister ütles, et juristina saab ta aru, kuivõrd keeruline on laevakaitsjate kohtuprotsess, ning emana mõistab ta lähedaste muret. Ta avaldas lootust, et protsess saab lahenduse.

Tagasi üles