Sisukord
Arvamus
Postimees
15.06.2016
Eesti Tappa ähvardanud mees pandi vangi Palju õnne Yana Toom: Keskerakonda võib ohustada hea tava defitsiit Piir Venemaaga saab kaitse maaostjate ja droonide ees Eesti lühiuudised Kaljurand arutas oma India kolleegiga laevakaitsjate kaasust Anu Toots: Keskerakond eristas end Reformierakonnast (1) Tänavuste merepäevade staarid on viikingid Are vald nõuab postipunkti tagasi Virumaad kimbutab töötajate nappus Leedo tahab riigilt kümneid miljoneid (2) Majanduse lühiuudised Eesti lühiuudised Dilbert Tiit Ojasoo ohvri avalik palve: soovin eluga edasi minna (34) Horoskoop Tagakülg Majandus Are vald nõuab postipunkti tagasi Microsoft teeb hiigeltehingu Majanduse lühiuudised Välismaa Liitlaste tulek nõuab Eestilt uusi kasarmuid Hübriidrünnaku oht sunnib vaagima riikide vastupidavust Välismaa lühiuudised NATO meenutas, et ka neil leidub tuumarelvi Pinged Prantsusmaal ei leevene Arvamus Artur Talvik: saatan on parteis (7) Juhtkiri: jätke inimene ikka ellu (1) Taavi Minnik: Ukraina on naasnud Janukovõtši-eelsetele radadele (3) Päeva karikatuur Jaak Prozes: Venemaa näeb soome-ugri rahvaste iseolemist ohtlikuna Postimees 1934. aastal: mees peksis politseinikku, et vangi minna Mart Raudsaar: vihakõnest meestele ja naistele Kultuur «Warcraft» ei vääri filmi nime (7) Loe, miks Andres Mustonen arvab, et ta oskab kummituste keelt Sport Spordi lühiuudised Ühisliigas jätkav Kalev jõudis Varrakuga kokkuleppele Vanameistritest ümbritsetud hall mass valmistub Euroopat üllatama Kas poliitiku juhitud Belgia suudab leida oma tee? Venemaa toob jalgpallimaailma uut tüüpi löömamehed Tallinn Lauluväljaku arendamiseks luuakse erikomisjon Tänavuste merepäevade staarid on viikingid Tarbija Patsientide õiguste eest võitlevad kaks ühendust Populaarsed lasteeined võivad anda poole päevasest kaloraažist (1) Tartu Šaakalid on otsaga Tartumaal? Tartu lapsed väärivad korras koolimaju Suurüritused sulgevad Vabaduse puiestee kümmekonnaks päevaks Lisavaheaeg aitab kevadväsimusest üle (1) Miks Tartu mind enam ei armasta? (6) Vanalinna plaanitakse uut äri- ja kortermaja (1) Vägivallaga pikitud ülesanded panevad lapsi matemaatikat armastama? Tudengid tegid lõputöödeks ka vineerist valamu ja veiklevad viisud Suvi meelitab vett ja loodust uurima Puiestee tänava täika leidis uue ulualuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: mees peksis politseinikku, et vangi minna

1 min lugemist

Rahukogu süüpingil istus mees, kes mõne aja eest vägisi vangi tahtis minna. Kui kordnik tema soovi ei täitnud, andis ta selleks põhjuse sellega, kui kordnikku peksma hakkas.

Henningi platsil seisva kordnik Johannes Kusma juurde tuli viinastanud olekus Heinrich Voldemar Pärtin, kes tegi kordnikule ettepaneku – viia teda kinni. Pärtin kurtis, et kõik sõbrad on kinni ja mis temagi üksi enam vabaduses teeb. Kordnik soovitas mehel ära minna. Pärtin aga ei mõtelnudki lahkuda, vaid tähendas, et kui annan sulle vastu nägu, kas viid mind siis kinni.

Kordnik hoiatas meest löömise eest. Hoiatus Pärtinit aga ei kohutanud. Ta andis kordnikule paar tugevat hoopi selga ja hakkas ise suure häälega kisama. Selle peale ei jäänud kordnikul muud üle, kui mees tõesti vahistada ja politsei vahituppa väljapuhkama viia.

Kaine peaga Pärtin enam ei tahtnud vangi mineku soovi tunnistada, vaid seletas, et kordnik olnud tema kauaaegne sõber. Ta läinud sellele postil seismise ajal juure ja koputanud õlale, ise pärinud: «Ega sa mind ära ei vii.» Kordnik saanud aga vihaseks ja toimetanud tema politseisse.

Rahukogu leidis Heinrich Pärtini süüdi olevat politseiniku löömises ja karistas teda kahekuise vangistusega.

15.06.1934

Seotud lood
    14.06.2016 16.06.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto