Sisukord
Maailm
Postimees
15.06.2016
Eesti Tappa ähvardanud mees pandi vangi Palju õnne Yana Toom: Keskerakonda võib ohustada hea tava defitsiit Piir Venemaaga saab kaitse maaostjate ja droonide ees Eesti lühiuudised Kaljurand arutas oma India kolleegiga laevakaitsjate kaasust Anu Toots: Keskerakond eristas end Reformierakonnast (1) Tänavuste merepäevade staarid on viikingid Are vald nõuab postipunkti tagasi Virumaad kimbutab töötajate nappus Leedo tahab riigilt kümneid miljoneid (2) Majanduse lühiuudised Eesti lühiuudised Dilbert Tiit Ojasoo ohvri avalik palve: soovin eluga edasi minna (34) Horoskoop Tagakülg Majandus Are vald nõuab postipunkti tagasi Microsoft teeb hiigeltehingu Majanduse lühiuudised Välismaa Liitlaste tulek nõuab Eestilt uusi kasarmuid Hübriidrünnaku oht sunnib vaagima riikide vastupidavust Välismaa lühiuudised NATO meenutas, et ka neil leidub tuumarelvi Pinged Prantsusmaal ei leevene Arvamus Artur Talvik: saatan on parteis (7) Juhtkiri: jätke inimene ikka ellu (1) Taavi Minnik: Ukraina on naasnud Janukovõtši-eelsetele radadele (3) Päeva karikatuur Jaak Prozes: Venemaa näeb soome-ugri rahvaste iseolemist ohtlikuna Postimees 1934. aastal: mees peksis politseinikku, et vangi minna Mart Raudsaar: vihakõnest meestele ja naistele Kultuur «Warcraft» ei vääri filmi nime (7) Loe, miks Andres Mustonen arvab, et ta oskab kummituste keelt Sport Spordi lühiuudised Ühisliigas jätkav Kalev jõudis Varrakuga kokkuleppele Vanameistritest ümbritsetud hall mass valmistub Euroopat üllatama Kas poliitiku juhitud Belgia suudab leida oma tee? Venemaa toob jalgpallimaailma uut tüüpi löömamehed Tallinn Lauluväljaku arendamiseks luuakse erikomisjon Tänavuste merepäevade staarid on viikingid Tarbija Patsientide õiguste eest võitlevad kaks ühendust Populaarsed lasteeined võivad anda poole päevasest kaloraažist (1) Tartu Šaakalid on otsaga Tartumaal? Tartu lapsed väärivad korras koolimaju Suurüritused sulgevad Vabaduse puiestee kümmekonnaks päevaks Lisavaheaeg aitab kevadväsimusest üle (1) Miks Tartu mind enam ei armasta? (6) Vanalinna plaanitakse uut äri- ja kortermaja (1) Vägivallaga pikitud ülesanded panevad lapsi matemaatikat armastama? Tudengid tegid lõputöödeks ka vineerist valamu ja veiklevad viisud Suvi meelitab vett ja loodust uurima Puiestee tänava täika leidis uue ulualuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pinged Prantsusmaal ei leevene

2 min lugemist
Demonstrant eile Pariisis. FOTO: SCANPIX

Eilne päev Prantsusmaal ei möödunud üksnes jalgpalli EMi finaalturniiri alagrupimängude tähe all, sest vastuoluline tööjõureform tõi taas tuhanded inimesed Prantsuse linnade tänavatele meelt avaldama.

Tellijale Tellijale

Üleriigilise meeleavalduse organiseerinud seitse ametiühingut lubasid suurimat väljaastumist alates märtsist, mil protestid alguse said, lootes, et ainuüksi pealinnas tuleb tööjõureformist loobumist nõudma rohkem kui miljon inimest.

Eile õhtuks polnud meeleavaldajate täpne arv teada ning hinnangud selle kohta erinevad sageli kümneid kordi – näiteks väidavad ametiühingud, et enne eilset suurimal, 31. märtsi protestipäeval osales 1,2 miljonit, politsei väitel aga 390 000 demonstranti. Ometi hinnati Prantsuse meedias eilset protestipäeva senistest kõige pingelisemaks.

Ärevaimad sündmused leidsid aset Pariisis, kus toimusid kokkupõrked korrakaitsjate ja mitmesaja huligaani vahel. Pisargaasi ja veekahureid kasutanud politsei teatas vähemalt 16 inimese kinnipidamisest, vigastatuid oli väljaande Le Parisien andmetel üle veerandsaja. Pealtnägijad kirjeldasid nähtut linnalahingutena.

Lisaks pealinnale toimusid suuremad meeleavaldused veel Marseille’s, Lyonis, Toulouse’is ja Rennes’is. Jätkuvate streikide tõttu oli endiselt häiritud rongi- ja lennuliiklus, tööseisakuga liitusid ka Eiffeli torni ja Versailles’ lossi töötajad.

Ametiühingud hoiatavad, et kui nende nõudmisi ei täideta, korraldatakse 23. ja 28. juunil uued üleriigilised protestipäevad. Samuti nõuavad nad kohtumist president François Hollande’iga, Elysée paleest pole ametiühingute väitel aga vastust saadud.

14.06.2016 16.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto