Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Virumaad kimbutab töötajate nappus

Statistikaameti andmetel oli Eestis esimeses kvartalis üle kaheksa tuhande vaba töökoha ja ka ettevõtted kurdavad, et ei leia töötajaid. Virumaal sõltub tööjõupuudus täielikult ametist ja näiteks hooajalisele või lihtsama iseloomuga tööle on noori aina raskem kaasata.

Tellijale Tellijale

Kiire pilk kahte populaarseimasse tööportaali cvkeskus.ee ja cv.ee näitas, et esimene pakub Lääne-Virumaal 55, teine 41 töökohta. Lääne-Viru töötukassast öeldi, et nende kaudu otsitakse maakonnas praegu 157 töökat kätepaari. Enamjaolt on sealjuures tegu ametitega, mis erialaharidust ei nõua. Omamoodi peegeldub tööpakkumistes ka maakonna elanike keskmine haridustase. Nii ei olnud statistikaameti andmetel 31,5 protsendil elanikest keskharidust ning 19,8 protsenti Lääne-Virumaa elanikest olid omandanud vaid põhihariduse.

Sellest hoolimata on aga mõnedel ettevõtetel just kiirel suvehooajal raske häid töötajaid leida. Põhiliselt otsivad abilisi majutus- ja põllumajandusettevõtted.

14.06.2016 16.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto