Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
15.06.2016
Eesti Tappa ähvardanud mees pandi vangi Palju õnne Yana Toom: Keskerakonda võib ohustada hea tava defitsiit Piir Venemaaga saab kaitse maaostjate ja droonide ees Eesti lühiuudised Kaljurand arutas oma India kolleegiga laevakaitsjate kaasust Anu Toots: Keskerakond eristas end Reformierakonnast (1) Tänavuste merepäevade staarid on viikingid Are vald nõuab postipunkti tagasi Virumaad kimbutab töötajate nappus Leedo tahab riigilt kümneid miljoneid (2) Majanduse lühiuudised Eesti lühiuudised Dilbert Tiit Ojasoo ohvri avalik palve: soovin eluga edasi minna (34) Horoskoop Tagakülg Majandus Are vald nõuab postipunkti tagasi Microsoft teeb hiigeltehingu Majanduse lühiuudised Välismaa Liitlaste tulek nõuab Eestilt uusi kasarmuid Hübriidrünnaku oht sunnib vaagima riikide vastupidavust Välismaa lühiuudised NATO meenutas, et ka neil leidub tuumarelvi Pinged Prantsusmaal ei leevene Arvamus Artur Talvik: saatan on parteis (7) Juhtkiri: jätke inimene ikka ellu (1) Taavi Minnik: Ukraina on naasnud Janukovõtši-eelsetele radadele (3) Päeva karikatuur Jaak Prozes: Venemaa näeb soome-ugri rahvaste iseolemist ohtlikuna Postimees 1934. aastal: mees peksis politseinikku, et vangi minna Mart Raudsaar: vihakõnest meestele ja naistele Kultuur «Warcraft» ei vääri filmi nime (7) Loe, miks Andres Mustonen arvab, et ta oskab kummituste keelt Sport Spordi lühiuudised Ühisliigas jätkav Kalev jõudis Varrakuga kokkuleppele Vanameistritest ümbritsetud hall mass valmistub Euroopat üllatama Kas poliitiku juhitud Belgia suudab leida oma tee? Venemaa toob jalgpallimaailma uut tüüpi löömamehed Tallinn Lauluväljaku arendamiseks luuakse erikomisjon Tänavuste merepäevade staarid on viikingid Tarbija Patsientide õiguste eest võitlevad kaks ühendust Populaarsed lasteeined võivad anda poole päevasest kaloraažist (1) Tartu Šaakalid on otsaga Tartumaal? Tartu lapsed väärivad korras koolimaju Suurüritused sulgevad Vabaduse puiestee kümmekonnaks päevaks Lisavaheaeg aitab kevadväsimusest üle (1) Miks Tartu mind enam ei armasta? (6) Vanalinna plaanitakse uut äri- ja kortermaja (1) Vägivallaga pikitud ülesanded panevad lapsi matemaatikat armastama? Tudengid tegid lõputöödeks ka vineerist valamu ja veiklevad viisud Suvi meelitab vett ja loodust uurima Puiestee tänava täika leidis uue ulualuse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vägivallaga pikitud ülesanded panevad lapsi matemaatikat armastama?

3 min lugemist
Vene lastekirjaniku Grigori Osteri kohati provotseeriva sisuga matemaatikaülesanded ilmusid vene keeles esimest korda 1999. aastal. 16 aastat hiljem eesti keeles ilmunud teos annab põhjust küsida, kas naerma ajavas raamatus on kõik ülesanded koolitundi sobilikud. FOTO: Repro

Eesti koolid on täis õpilasi, keda ei huvita matemaatika. Õpetajad näevad ränka vaeva selle nimel, et ülesannete lahendamist põnevamaks muuta. Läinud aastal ilmus nende rõõmuks palju tunnustust pälvinud vene lastekirjaniku Grigori Osteri eesti keelde tõlgitud ülesannete kogumik «Vallatu matemaatika».

Tellijale Tellijale

Kui Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi matemaatika didaktika lektor Anu Palu ühes oma loengus tulevastele matemaatikaõpetajatele Osteri raamatust, mis on muide Eesti lastekaitse seltsi hea lasteraamatu soovitusnimekirjas, näiteid ette luges, oli tudengite esmane reaktsioon: issand, kui põnev!

Ent kui nad kuulsid ülesandeid näiteks sellest, kuidas isa jagas oma poegade vahel kuus kuklavõmmu või mitu sinikat oli kahel sõbral pärast pooletunnist kaklust, valitses auditooriumis vaikus.

14.06.2016 16.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto