Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tudengid tegid lõputöödeks ka vineerist valamu ja veiklevad viisud

Jalatsitootmise ettevõtte Samelin kontoris kaitses eile oma küpsustööd Laura Pormeister, kes kulutas pannoo loomiseks kahe kuu jooksul 28 päeva. Pilt seinal kujutab jalanõude sündi, millele viitab ka pannoo prantsuskeelse taustaga allkiri «Nessanss». Kujutise loomiseks kasutas diplomand müümiseks kõlbmatuid keraamilisi plaate, mille ta lõikas vajalikeks kildudeks. FOTO: Margus Ansu

Tartu kõrgemas kunstikoolis jõudis eile lõpule nädal tagasi alanud lõputööde kaitsmine. Suuremat osa neist – alates jalatsilõigetest inspireeritud ehetest kuni restaureeritud Louis Vuittoni reisikohvrini – saab vaadata näitusel «Lend 2016» Nooruse galeriis 16. juulini.

Tellijale Tellijale

Kaitsmised jagunesid kolmeks: restaureerimine-konserveerimise, disaini ja kunstide valdkond. Rektor Vallo Nuust osales kõikidel kaitsmistel.

«Restaureerimises-konserveerimises olid tulemused vägagi head – kuuest tööst neli said A ja kolm neist said ka komisjoni kiituse,» ütles rektor.

14.06.2016 16.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto