Sisukord
Välismaa
Postimees
16.06.2016
Eesti Tagakülg Klient kahtlustab autoteenindajaid seanaha vedamises Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Ka Eesti lapsi ohustab liigne puhtus Palju õnne Osa Keskfraktsiooni ei hääletanud küüditamisavaldust Eesti lühiuudised Tallinn süüdistab endist linnaosavanemat arvutivarguses (7) Pisarameri liigutas tuhandeid Sotsiaalministeerium määras värbamiskvoodid (3) Majandus Uue lihatööstuse maksumus jääb saladuseks Majanduse lühiuudised Korruptsioonikahtlustuse saanud haiglajuht astus tagasi Läti plaanib kehtestada astmelise tulumaksu (4) Välismaa Poola linn elab kullapalavikus Vene häkkerid püüdsid varastada demokraatide andmeid Trumpi kohta Hanso: Kreml teeb ise Ukrainast lääneriigi Välismaa lühiuudised 16.06.2016 NATO ootab Venemaad kohtingule Lõunaserv tekitab NATOs kimbatust Arvamus Maarja Vaino: iga kord, kui räägitakse sooneutraalsusest, tabab mind hämming (21) Tuuliki Kasonen: tulevikus võiks elekter tulla merest (6) Kristjan Haller: kas loobume riigile «pea» valimisest? (9) Päeva karikatuur Juhtkiri: vähenenud töövõimega inimeste värbamine on sammuke õiges suunas (1) Hanna-Hulda Reinkort: viimane aeg terrorismile virtuaalmaailmas hoop anda (3) Postimees 1998. aastal: keskhaigla peaarsti ähvardab vallandamine Kultuur Värske Eesti animafilm Postimehe Kinos Kultuuri lühiuudiseid Valentine Lember-Bogatkina (30.10.1921 – 14.06.2016) in memoriam Pisarameri liigutas tuhandeid Sport Spordi lühiuudised 16.06 Imemees, kes nihutab inimvõimete piire Vähene resultatiivsus ja kobavalt alustanud favoriidid Peep Pahv: ära virise, ole mees ja löö väravaid! Tallinn Tallinn süüdistab endist linnaosavanemat arvutivarguses (7) Pisarameri liigutas tuhandeid Tarbija Soovitused rododendronite kasvatamiseks Rododendronimets sirgus paarikümne aastaga Klient kahtlustab autoteenindajaid seanaha vedamises Tartu Golfiväljaku rajamise plaan on ajanud Vahi küla kahte leeri (1) Kontserdisarja alustab kuum kosmosebänd Tammeka ja Santos peavad karikavõistlustel ajaloolise mängu Elanik: uus parkimiskord tõi peavalu (3) Torma valla rahvas jaotaks koduvalla kaheks Selge grupijuhi kampaania koputab piduliste südametunnistusele Vahur Kollom: parkimiskorra pahupool Ave Eerma: kuidas saab olla äge oma eluga riskides? (2) Karlova kool saab kauaoodatud palliplatsi Lennukiangaaris käivad autoromude vahel proovid Spordimuuseumi uueks juhiks kandideerib seitse inimest Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Hanso: Kreml teeb ise Ukrainast lääneriigi

3 min lugemist
Sel nädalal Kiievi Maidanilt viimsele teekonnale saadetud Donetski lähedal vene separatistide rünnakus langenud parameedik Robert Maslei ja sõdur Juri Gnatjuki kirstud on üks tõendeid sellest, et Minski lepet ei täideta. FOTO: SIPA/Scanpix

Kui kaitseminister Stepan Poltorak eile Brüsselis pärast NATO-Ukraina komisjoni istungit pressi ette astus, sai ta kohe esimese terava küsimuse oma riigi ajakirjanikult: «Kas pole mitte vastuoluline, et meie armeed reformivad samad inimesed, kes meie armeed 24 aastat ruineerisid?»

Tellijale

Vastuseks tunnistas Poltorak, et kuuleb seda tihti. Ta jätkas aga kinnitusega, et inimesed, kes Ukraina armeed ruineerisid, seal enam ei teeni – nad kas põgenesid pärast Viktor Janukovõtši langemist riigist või on erru läinud. «Eriti juhtkonnas, võin teile kinnitada, et neid pole enam seal,» sõnas ta.

«Ma võin kinnitada, et kõik, kes teenivad praegu relvajõududes, on Ukraina patrioodid,» lubas Poltorak. «Praeguse Ukraina armee eesotsas on inimesed, kes peatasid vaenlase ja takistasid tema jõudmist sügavale Ukraina territooriumile.»

Seda, et Ukraina paistab tõepoolest muutunud olevat, kinnitas hiljem Postimehele ka kaitseminister Hannes Hanso: «Kui siia tuleb Ukraina minister ja ütleb, et siin NATOs on ta oma sõprade ja liitlaste seas…»

Ametlikult teeb Ukraina NATOga koostööd 1991. aastast. 2008. aasta Bukaresti tippkohtumisest jäi alliansi dokumentidesse lubadus, et Ukrainast saab ühel heal päeval NATO liige. Sellegipoolest on ukrainlaste huvi alliansiga reaalselt lähedaseks saamise suhtes püsinud aastaid enam kui kahtlasena.

15.06.2016 17.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto