Sisukord
Välismajandus
Postimees
16.06.2016
Eesti Tagakülg Klient kahtlustab autoteenindajaid seanaha vedamises Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Ka Eesti lapsi ohustab liigne puhtus Palju õnne Osa Keskfraktsiooni ei hääletanud küüditamisavaldust Eesti lühiuudised Tallinn süüdistab endist linnaosavanemat arvutivarguses (7) Pisarameri liigutas tuhandeid Sotsiaalministeerium määras värbamiskvoodid (3) Majandus Uue lihatööstuse maksumus jääb saladuseks Majanduse lühiuudised Korruptsioonikahtlustuse saanud haiglajuht astus tagasi Läti plaanib kehtestada astmelise tulumaksu (4) Välismaa Poola linn elab kullapalavikus Vene häkkerid püüdsid varastada demokraatide andmeid Trumpi kohta Hanso: Kreml teeb ise Ukrainast lääneriigi Välismaa lühiuudised 16.06.2016 NATO ootab Venemaad kohtingule Lõunaserv tekitab NATOs kimbatust Arvamus Maarja Vaino: iga kord, kui räägitakse sooneutraalsusest, tabab mind hämming (21) Tuuliki Kasonen: tulevikus võiks elekter tulla merest (6) Kristjan Haller: kas loobume riigile «pea» valimisest? (9) Päeva karikatuur Juhtkiri: vähenenud töövõimega inimeste värbamine on sammuke õiges suunas (1) Hanna-Hulda Reinkort: viimane aeg terrorismile virtuaalmaailmas hoop anda (3) Postimees 1998. aastal: keskhaigla peaarsti ähvardab vallandamine Kultuur Värske Eesti animafilm Postimehe Kinos Kultuuri lühiuudiseid Valentine Lember-Bogatkina (30.10.1921 – 14.06.2016) in memoriam Pisarameri liigutas tuhandeid Sport Spordi lühiuudised 16.06 Imemees, kes nihutab inimvõimete piire Vähene resultatiivsus ja kobavalt alustanud favoriidid Peep Pahv: ära virise, ole mees ja löö väravaid! Tallinn Tallinn süüdistab endist linnaosavanemat arvutivarguses (7) Pisarameri liigutas tuhandeid Tarbija Soovitused rododendronite kasvatamiseks Rododendronimets sirgus paarikümne aastaga Klient kahtlustab autoteenindajaid seanaha vedamises Tartu Puhas kuld ja hõbe! Veebikommentaarid Golfiväljaku rajamise plaan on ajanud Vahi küla kahte leeri (1) Kontserdisarja alustab kuum kosmosebänd Tammeka ja Santos peavad karikavõistlustel ajaloolise mängu Elanik: uus parkimiskord tõi peavalu (3) Torma valla rahvas jaotaks koduvalla kaheks Selge grupijuhi kampaania koputab piduliste südametunnistusele Vahur Kollom: parkimiskorra pahupool Ave Eerma: kuidas saab olla äge oma eluga riskides? (2) Karlova kool saab kauaoodatud palliplatsi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Läti plaanib kehtestada astmelise tulumaksu

6 min lugemist
Läti rahandusminister Dana Reizniece-Ozola FOTO: Euroopa Komisjon

Selle aasta veebruarini Läti majandusministri portfelli kandnud Dana Reizniece-Ozola (34) tahab nüüd rahandusministrina juurida Läti maksuametist täielikult välja korruptsiooni ja märkimisväärselt vähendada bürokraatiaaparaati. Reformidest ei jää puutumata ka lõunanaabrite maksusüsteem.

Tellijale

Brüsseli majandusfoorumil antud intervjuus räägib endine maletšempion Reizniece-Ozola sellestki, millist rolli mängis Eesti lätlaste saamisel OECDsse, ning kuidas siinne maksu- ja tolliameti töökorraldus on andnud lõunanaabritele inspiratsiooni.

-Te olete olnud Läti rahandusminister viimased neli kuud.

Kas tõesti on juba neli kuud? Jah, umbes neli kuud tõesti.

-Hoolimata lühikesest ametisolekuajast olete juba hakanud reformima Läti maksuametit.

Praegune Läti valitsus on seadnud lati väga kõrgele – eesmärk on suurendada maksulaekumist, vähendada varimajanduse osakaalu ja elavdada majanduskasvu. Plaanidest üksi aga ei piisa, on vaja ka tegusid.

Koos maailmapangaga oleme asunud üle vaatama Läti maksusüsteemi ja püüame leida tasakaalu, kuidas suurendada maksude laekumist, vähendada ühiskonnas ebavõrdsust ja selle kõige käigus mitte kaotada oma konkurentsivõimet. Vaja on alandada ka varimajanduse osakaalu, mis on Lätis väga kõrge. See on üsna suur väljakutse.

15.06.2016 17.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto