P, 26.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Osa Keskfraktsiooni ei hääletanud küüditamisavaldust

Postimees
Osa Keskfraktsiooni ei hääletanud küüditamisavaldust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eile jätsid riigikogus juuniküüditamist puudutava avalduse hääletamata Keskerakonna vene emakeelega saadikud Dmitri Dmitrijev, Olga Ivanova, Mihhail Korb, Valeri Korb, Martin Repinski, Mihhail Stalnuhhin ja Vladimir Velman. Miks?

Mihhail Korb ütles venekeelsele Postimehele, et küüditamine oli kõiki puudutav tragöödia ja ta ei vaidlusta seda. «Ma arvan, et neid sündmusi tuleb mäletada ja neist lastele rääkida. Kuid olulisem on rakendada kõik jõupingutused selle nimel, et midagi sellist enam ei korduks ja keegi ei langeks enam poliitiliste ambitsioonide ohvriks. Sellele ei aita kaasa parlamentide avaldused ja kaunisõnalised pressiteated,» ütles Korb.

Vladimir Velman põhjendas hääletamata jätmist sellega, et riigikogu põhiseaduskomisjon keeldus lisama avaldusse fakti, et 1941. aastal sattusid küüditatute sekka ka venelased, juudid, tatarlased ja paljud teised Eestis elavad rahvad. «Oma valu on ikka kehale lähemal,» märkis Velman.

Tagasi üles