T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brexit ei põhjusta maavärinat

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Brexit ei põhjusta maavärinat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Referendumi eel teevad Suurbritannias kihutustööd mõlemad leerid. Pildil sõidavad ELi jäämise pooldajad laevaga Thamesi jõel Londoni kesklinnas ja lehvitavad lippe, mis kutsuvad hääletama ühendusse jäämise poolt, keskel Iiri päritolu muusik Bob Geldof.
Referendumi eel teevad Suurbritannias kihutustööd mõlemad leerid. Pildil sõidavad ELi jäämise pooldajad laevaga Thamesi jõel Londoni kesklinnas ja lehvitavad lippe, mis kutsuvad hääletama ühendusse jäämise poolt, keskel Iiri päritolu muusik Bob Geldof. Foto: AFP / Scanpix

Brittide «ei» Euroopa Liidule jaanilaupäeval toimuval referendumil tooks küll naela kursi ja aktsiaturgude kukkumise ning põhjustab pikemas perspektiivis globaalse majanduskasvu aeglustumise, kuid suuri vapustusi see arvatavasti siiski endaga kaasa ei too.

Turgude riske modelleeriv ettevõte Axioma leidis, et kui britid ütlevad Euroopa Liidule «ei», kukuvad Euroopa aktsiaturud peaaegu veerandi võrra. Täpsemalt on ennustatud languse protsent 24.

Ettevõte koostas hüpoteetilise väärtpaberiportfelli, mille koosseisus oli 54 protsenti võlakirju, 41 protsenti aktsiaid ning ülejäänud osa moodustasid alternatiivsed investeeringud. Nende investeeringute väärtused, mis on naeltes, kukuvad 10 protsenti rohkem kui eurodes tehtud investeeringud.

Tagasi üles