Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
17.06.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert NO99 trupi avaldus: kas nüüd piisab? NO99 tulevik on tume Prokuratuur vaidlustab Savisaarele kõvaketta tagastamise kohtumääruse (1) Prantslased andsid Rein Ojale kõrge aumärgi eesti lühiuudised Kohus mõistis Pentuse ja Roode Autorollo kriminaalasjas kogu ulatuses süüdi Tohtrid peavad haiglajuhi lahkumise põhjuseks meedia turmtuld Põhjatallinlased võitlevad süstlavahetuspunkti avamise vastu Nutt süüdistab küüditamisavalduse üle hääletamast loobunuid valetamises (1) Mälumäng Tõnis Arro ei välista, et NO99 lõpetab tegevuse tagakülg 17.06 Politseikoerte haukumine ei lase Pelgulinna elanikel magada Majandus Brexit ei põhjusta maavärinat Suurim mõju Eestile on poliitiline Nordica ootab 15 miljoni euro suurust kahjumit (10) Majanduse lühiuudised Šotlasi paneb ELi toetama hirm, mitte poolehoid Välismaa Välismaa lühiuudised Eesti sisejulgeoleku eksperdid viivad kogemuse Kosovosse (1) Süüria kurdid tahavad ISISe võitmise eest maailma tähelepanu Kadunud EgyptAiri mõistatus hakkab vaikselt lahti hargnema Šotlasi paneb ELi toetama hirm, mitte poolehoid Arvamus Rein Lang: üldsus nõuab «Hamletit»! (4) Lugeja kiri: süstlavahetuspunkti uut asukohta varjati viimase hetkeni (4) Andres Must: kas me teame, mis toimub jalgpallihuligaani peas? (1) Postimees 1995. aastal: kas teie olete juba ühinenud Internetiga? (1) Päeva karikatuur Henrik Roonema: aita väliseestlast, näita talle internetist jalgpalli (2) Juhtkiri: demonstratiivselt hääletamata jätnud keskerakondlased sõuavad Ühtse Venemaa kiiluvees (12) Aarne Mäe: Islandi jalgpalliime – kõik on võimalik (1) Kultuur Tõnis Arro ei välista, et NO99 lõpetab tegevuse Tiit Ojasoo astub tagasi Tarbeklaasi päästmine sektsioonkapist Sport Inglased märatsesid Lille’is Venelaste dopingupeitus ja Isinbajeva südantlõhestav avaldus Dimitri Payet – India ookeani saarelt maailmaareenile Rio olümpia kui ühemeheshow Kas Vardy muinasjutu jätk tähendab inglastele edu? Tarbija Kuldse liiva vang Tartu Rekordsadu! Sebe on Tartus lähenemas kaheaastasele lisalepingule Prokuratuur: surm Toomemäel polnud tapmine, vaid hädakaitse Vabatahtlik töö nõuab eneseületust Kunstnik jäi näituse tegemisel trammi alla Tartu Titaanid jahivad jõuluvana koduõuel esimest võitu Kodumaised värsked viljad ootavad turul ostjaid Kukeseene-hooaeg algas tänavu kesiselt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Šotlasi paneb ELi toetama hirm, mitte poolehoid

3 min lugemist
Ühendkuningriigi võimalik lahkulöömine Euroopa Liidust võib Šotimaal kaasa tuua uue iseseisvusreferendumi. FOTO: SCANPIX

Ühes Glasgow’ kesklinna kohvikus kohtan Maryt ja Carolit. Mary on otsustanud hääletada tuleval neljapäeval referendumil Ühendkuningriigi Euroopa Liitu jäämise poolt. Tema Aberdeenis elav sõbranna kaldub pigem lahkulöömise poole, kuid pole veel kindlalt otsustanud.

Tellijale Tellijale

Mary sõnul pooldab ta ELi jäämist, kuna nii on riigile parem. Lahkulöömise mõju ta aga kardab. «Selle kohta, mis juhtub lahkumise korral, ei ole ju midagi teada. Boris ja Nigel (Boris Johnson ja Nigel Farage on tuntuimad lahkulöömist pooldavad Briti poliitikud – toim) on juba eraldi põhjus, miks lahkumise vastu hääletada,» räägib Mary.

Kui küsin, miks pole linnapildis mingisugust infot referendumi kohta, on see ka neile üllatuseks. «Tõepoolest, infot pole ju üldse kuskil üleval. Huvitav, ma pole selle peale mõelnudki,» tõdeb Mary.

Tõsi, jutu käigus tuleb Maryle siiski meelde, et ta sai mõni aeg tagasi posti teel voldiku, mis puudutas referendumi asjaolusid. Carol ei ole aga sedagi saanud.

16.06.2016 18.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto