Sisukord
Arter
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (1) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mis teeb suvetükist hiti?

5 min lugemist
Kersti Heinloo ja Andres Mähar Roman Baskini lavastatud August Strindbergi kiredraamas «Preili Julie» Kõue mõisa tagaõuel Harjumaal. FOTO: Gabriela Liivamägi

Kevaditi on Eestis otsitud eurolaulu võidu valemit. Nüüd on suvi ja Arter võttis nõuks leida suveteatrite edu retsepti. Siin see on!

Tellijale

Andres Dvinjaninov ei salga, et oli neliteist suve tagasi Emajõe suveteatriga lõppu tegemas. «Ei läinud hästi ja mõtlesin, et aitab kah,» meenutab ta. Aga siis, järgmisel suvel, tõi Dvinjaninovi teater välja «Nipernaadi», ja isegi hoolimata tõigast, et samal suvel tõi ka Ugala suveks välja konkureeriva «Toomas Nipernaadi», sai August Gailiti ränduriromaani ainetel ja Priit Pedajase lavastatud tükist kunagise Vanemuise Seltsi hoone pargis Emajõe suveteatri päästja. Publik tuli innuga kohale. (Ka Viljandis.) «Siis algas jälle rõõmus aeg,» mäletab Dvinjaninov. Ent mitte lõpmatuseni muretu. Sest ka järgnevail aastail on menutükkide sekka sattunud lavastusi, millest pole saanud vastupandamatut publikumagnetit.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto