Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
17.06.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert NO99 trupi avaldus: kas nüüd piisab? NO99 tulevik on tume Prokuratuur vaidlustab Savisaarele kõvaketta tagastamise kohtumääruse (1) Prantslased andsid Rein Ojale kõrge aumärgi eesti lühiuudised Kohus mõistis Pentuse ja Roode Autorollo kriminaalasjas kogu ulatuses süüdi Tohtrid peavad haiglajuhi lahkumise põhjuseks meedia turmtuld Põhjatallinlased võitlevad süstlavahetuspunkti avamise vastu Nutt süüdistab küüditamisavalduse üle hääletamast loobunuid valetamises (1) Mälumäng Tõnis Arro ei välista, et NO99 lõpetab tegevuse tagakülg 17.06 Politseikoerte haukumine ei lase Pelgulinna elanikel magada Majandus Brexit ei põhjusta maavärinat Suurim mõju Eestile on poliitiline Nordica ootab 15 miljoni euro suurust kahjumit (10) Majanduse lühiuudised Šotlasi paneb ELi toetama hirm, mitte poolehoid Välismaa Välismaa lühiuudised Eesti sisejulgeoleku eksperdid viivad kogemuse Kosovosse (1) Süüria kurdid tahavad ISISe võitmise eest maailma tähelepanu Kadunud EgyptAiri mõistatus hakkab vaikselt lahti hargnema Šotlasi paneb ELi toetama hirm, mitte poolehoid Arvamus Rein Lang: üldsus nõuab «Hamletit»! (4) Lugeja kiri: süstlavahetuspunkti uut asukohta varjati viimase hetkeni (4) Andres Must: kas me teame, mis toimub jalgpallihuligaani peas? (1) Postimees 1995. aastal: kas teie olete juba ühinenud Internetiga? (1) Päeva karikatuur Henrik Roonema: aita väliseestlast, näita talle internetist jalgpalli (2) Juhtkiri: demonstratiivselt hääletamata jätnud keskerakondlased sõuavad Ühtse Venemaa kiiluvees (12) Aarne Mäe: Islandi jalgpalliime – kõik on võimalik (1) Kultuur Tõnis Arro ei välista, et NO99 lõpetab tegevuse Tiit Ojasoo astub tagasi Tarbeklaasi päästmine sektsioonkapist Sport Inglased märatsesid Lille’is Venelaste dopingupeitus ja Isinbajeva südantlõhestav avaldus Dimitri Payet – India ookeani saarelt maailmaareenile Rio olümpia kui ühemeheshow Kas Vardy muinasjutu jätk tähendab inglastele edu? Tarbija Kuldse liiva vang Tartu Rekordsadu! Sebe on Tartus lähenemas kaheaastasele lisalepingule Prokuratuur: surm Toomemäel polnud tapmine, vaid hädakaitse Vabatahtlik töö nõuab eneseületust Kunstnik jäi näituse tegemisel trammi alla Tartu Titaanid jahivad jõuluvana koduõuel esimest võitu Kodumaised värsked viljad ootavad turul ostjaid Kukeseene-hooaeg algas tänavu kesiselt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu Titaanid jahivad jõuluvana koduõuel esimest võitu

2 min lugemist
Viimatises mängus ei õnnestunud Titansi mängijatel (valgetes särkides) Kotka Eaglesit taltsutada. FOTO: Miikko Mäkelä

Lõuna-Eesti Ameerika jalgpalli harrastajaid koondav Tartu Titans otsustas tänavuse hooaja eel, et põnevamate mängude saamiseks tehakse kaasa Soome tugevuselt neljandas liigas.

Senises kolmes mängus pole meie mehed võidurõõmu maitsta saanud, kuid Titansi kaitseliini mängija Arvi Jentson kinnitas, et põhjanaabrite liigaga liitumine oli ainuõige otsus. Tõsi, üks «aga» siin on: koduväljakueelist tartlastel pole ja kõik kaheksa matši tuleb pidada Soomes.

Tartus ei mängita

«Soomlased ei leidnud lõpuks ikkagi raha, et siia tulla. Nõustusime siis, et peame kõik mängud Soome pinnal,» rääkis Jentson.

See tähendab ka seda, et Titansi neljas kohtumine Rovaniemi Nordmeniga, mis pidanuks esialgse kava järgi toimuma eeloleva laupäeva õhtul Tamme staadionil, mängitakse ikkagi polaarjoone taga asuvas jõuluvanalinnas.

Koduväljakueeliseta jäämine tähendab ka seda, et tartlased ei saa tuge oma üpris korralikult fänniarmeelt. Näiteks mullu oktoobris peetud sõprusmängu Minski Zubrsiga oli Tamme staadionile vaatama tulnud umbes 250 pealtvaatajat.

Arvi Jentson tõdes, et võrreldes Eestiga on Soomes ala harrastajate hulk mitu korda suurem ning sellest johtuvalt on ka sealne tase hoopis kõrgem.

Põhjanaabritel on neli Amee­­rika jalgpalli liigat: esimene, teine ja kolmas liiga ning kõige tugevam ehk Vahtraliiga, peale selle oma liigad naistele ja noortele. Titans on seni pidanud heitlema just oma liiga eeldatavate favoriitidega.

«Esimeses kohtumises Espooga tulid meile tegelikult vastu esimese divisjoni (tugevuselt teine liiga – toim) mängijad ning tugevamate liigade kogemusega olid ka Oulu ja Kotka meeskond,» avas Arvi Jentson seniste selgete kaotuste tagamaid.

Järgmised vastased peaksid olema aga märksa jõukohasemad ning vähemalt kolm võitu tahaks tartlased järele jäänud matšidest saada küll.

Vaja paremat ründemängu

Võitmiseks peab Titans aga Jentsoni arvates parandama ennekõike oma ründemängu, kuigi põhimängujuhi haiguse tõttu pole see lihtne ülesanne. «Meie teine mängujuht ei saa kahjuks trennides osaleda, sest on sõjaväes, nii et see on üks meie nõrgemaid kohti,» tunnistas ta.

Vähemalt võivad Titaanid olla selles mõttes rahul, et se­­nistes kohtumistes on suudetud tõsisemaid vigastusi vältida.

Nii mõnigi vastane on Arvi Jentsoni teada aga saanud karmide meeste mängus juba sellise trauma, et on pidanud hooaja lõppenuks kuulutama.

Tartu Titansi senised mängud Soome III liigas

•    12.6 vs. Kotka Eagles 0:48

•    29.5 vs. Oulu Northern Lights 18:47

•    21.5 vs. Espoo Wolverines II 0:55

Seotud lood
    16.06.2016 18.06.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto