R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vihm ajab loomad liikvele

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Kibibi vihmas kappamas.
Kibibi vihmas kappamas. Foto: Signe Kalgan

Eestimaiselt pilviseks ja vihmaseks kiskunud jaanikuu teeb loomaaiaelu ja loomade jälgimise hulga huvitavamaks. Päikeselise ilmaga laisalt varjus või sootuks peidus lösutavad loomad on nüüd aktiivsed ja tegutsemisvalmis.

Eriti armastab vihma ninasarvik Kibibi (pildil), kes siis mõnuga õueaedikus ringi kappab ja suure traktorirehviga jõudu katsub. Piisonid on liikvel ja võtavad jooksutuure üles. Lumeleopardid luuravad külastajaid ja sooritavad pikki mängulisi hüppeid. Kaljukitsed-uluklambad aga treenivad tallekeste jalgu tugevamaks ja õpetavad neid kõrgustes turnima. Suurest miiluaedikust kostab jätkuvalt miilulehmi piiravate miilupullide innaaegset mörinat ja võib näha saada ka sarveduelli.

Tuleb ainult vastavalt ilmale riidesse panna ja saabki osa loomaaialoomade põnevast igapäevaelust. Loomaaed on nagu tavaliselt avatud ja ootab külalisi ka kogu pühade aja.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles