Sisukord
Välismaa
Tänane leht
20.06.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Toetust koguv Allar Jõks alustas liiga hilja (12) Palju õnne Eesti lühiuudised Eesti ei avalikusta ÜRO-le narkoärika asjus saadetud vastust «Pole yhtegi normots erakonda» ehk miks parteid vananevad Iilid tegid üle riigi pahandust Erakonnad vananemise pärast väga ei muretse Saare maavalitsus hoidis lennuhanke tingimusi saladuses Rohelised annaks narkootikumidele tubakaga sarnase staatuse Tagakülg Kumu ÖÖ: eriline, stiilne ja abstraktne pidu Spordi lühiuudised Eesti pelmeenikuningas investeerib Venemaa põldudesse (3) Majandus Stenbocki maja ei näe aktsiisitõusust loobumiseks põhjust (10) Peaminister tõstis aktsiise jõuga Välismaa Seiklused Brexiti-maal: kohalikud elanikud ELi jäämise-lahkumise debati olulisust ei taju Venemaal uppus paadiõnnetuses Karjala järvel 14 last Naisõiguslane pürgis esimesena USA riigipeaks Arvamus Ahto Lobjakas: (topelt)kodakondsus kõigile (27) Urmas Paet: Euroopa 4 pluss 1 kriisi Rein Veidemann: veerand sajandit kultuurimetseenlust Marion Pajumets, Egert Belitšev: vahekokkuvõte – pagulaste senine toimetulek Eestis (7) Priit Pullerits: veriste jalgpallikakluste tõeline sõnum (4) Marti Aavik: noored ei taha enam poliitbroilerid olla? (5) Juhtkiri: kannatuste rekordid lähevad üha hirmsamaks Kultuur Tööliste paradiis kerkib Lääne-Virumaale Kas kusagil on naine siis inimene? Vaata, millised mängufilmid valmivad Soome sajandaks sünnipäevaks Kumu ÖÖ: eriline, stiilne ja abstraktne pidu Sport Rein Taaramäe näitas Sloveenias klassi Kupperi heide kandus Riosse, naistelt kaks Eesti rekordit Spordi lühiuudised Katastroof Venemaa spordis – Rio keeld ähvardab kogu koondist (9) Taas Final Fourile vanale sõbrale kätte maksma Sündmustevaesel Euroopa GP-l domineeris Rosberg (1) Ungari vaatab viimaks tulevikku Medalilootuste Rio peaproov jäi poolikuks Tarbija Osav müügimees ajas ostja pea segi Riideid kortsutav triikraud tunnistati korras olevaks Tasub teada: millised õigused on väljaspool äriruume sõlmitava lepingu puhul (1) Tartu Päeva karikatuur Jooks värvitossus võlus noori Jõgevamaa käsitöö vallutas veski GSMi leviauk Kvartalis aheneb: ka Telia kliendid saavad helistada Priit Pullerits: veriste jalgpallikakluste tõeline sõnum (4) Suveks suletav Anne saun asub invalifti ehitama (1) Anne kanal võõrustab suurvõistlust Suurim reisijuht pakub avastusi ka tähenärijale Kuld Lõvi ja istuv karu tegid koha kuulsaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seiklused Brexiti-maal: kohalikud elanikud ELi jäämise-lahkumise debati olulisust ei taju

4 min lugemist
EL lipuvärvidega naine suudlemas Briti lipuvärvidega meest. FOTO: Reuters/ScanPix

Brexit on Carlisle'is kui teema non grata – sellest räägitakse sosinal ja isekeskis aga avalikult seda ei puudutata. Selline suhtumine on minu Suurbritannia reisi jooksul omane vaid Carlisle’ile, mujal on inimesed ilma igasuguse probleemita valmis olnud Brexiti küsimust kommenteerima ja selle üle arutlema.

Tellijale Tellijale

Carlisle, Cumbria Inglismaal. Jõuan Carlisle’i oma Brexiti reisi teise päeva õhtul. Ööbimiskohta kõndides on kohe märgata suurt erinevust Glasgow ja nüüdse peatuskoha vahel. Tegemist on märgatavalt väiksema ja kindlasti konservatiivsema linnaga. Kogu seal veedetud kahe päeva jooksul ei jää mulle silma ühtegi muulast, kui nii võib öelda. Kogu linna elanikkond on «valge» ja tänavapildis esineb rohkem vanemat rahvast kui noori, kuid ka neid leidub.

Samal õhtul ühes kohalikus pubis paari inimesega juttu tehes öeldakse mulle, et debatiga ollakse tuttavad, erilist huvi selle vastu üles ei näidata. Üks baaris töötavatest noormeestest sõnab, et on referendumist kuulnud, kuid hääletama ta minna ei plaani. Siiski pooldab noormees pigem ELi jäämist.

18.06.2016 21.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto