P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seiklused Brexiti-maal: kohalikud elanikud ELi jäämise-lahkumise debati olulisust ei taju

Kerstin Meresma
, London-Tallinn
Seiklused Brexiti-maal: kohalikud elanikud ELi jäämise-lahkumise debati olulisust ei taju
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EL lipuvärvidega naine suudlemas Briti lipuvärvidega meest.
EL lipuvärvidega naine suudlemas Briti lipuvärvidega meest. Foto: Reuters/ScanPix

Brexit on Carlisle'is kui teema non grata – sellest räägitakse sosinal ja isekeskis aga avalikult seda ei puudutata. Selline suhtumine on minu Suurbritannia reisi jooksul omane vaid Carlisle’ile, mujal on inimesed ilma igasuguse probleemita valmis olnud Brexiti küsimust kommenteerima ja selle üle arutlema.

Carlisle, Cumbria Inglismaal. Jõuan Carlisle’i oma Brexiti reisi teise päeva õhtul. Ööbimiskohta kõndides on kohe märgata suurt erinevust Glasgow ja nüüdse peatuskoha vahel. Tegemist on märgatavalt väiksema ja kindlasti konservatiivsema linnaga. Kogu seal veedetud kahe päeva jooksul ei jää mulle silma ühtegi muulast, kui nii võib öelda. Kogu linna elanikkond on «valge» ja tänavapildis esineb rohkem vanemat rahvast kui noori, kuid ka neid leidub.

Samal õhtul ühes kohalikus pubis paari inimesega juttu tehes öeldakse mulle, et debatiga ollakse tuttavad, erilist huvi selle vastu üles ei näidata. Üks baaris töötavatest noormeestest sõnab, et on referendumist kuulnud, kuid hääletama ta minna ei plaani. Siiski pooldab noormees pigem ELi jäämist.

Märksõnad
Tagasi üles