Sisukord
Arvamus
Postimees
21.06.2016
Eesti Rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet (33) Tagakaas Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Bussiärimeest süüdistatakse altkäemaksu andmises Dilbert Eesti lühiuudised Blogi hindab Eesti-vastase propaganda taset Lennukid harjutasid maandumist maanteele Artikli avaldamise järel vallandatud õpetaja kiusas õpilast (3) Tallinna kohal säras superkuu 60 pööret ümber oma telje Provokatiivne paipoiss Allar Jõks (1) Majandus Statoil ostab suurema osa Premium 7 tanklatest ja laieneb pealinnast väljapoole Rahvuslik energiafirma otsib turu põhjast edu valemit (9) Majanduse lühiuudised Liviko kartellileppe süüasi läheb uuesti ringkonnakohtusse Norrast on tulemas uus rahalaev (2) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Slovakkia skandaalikuristiku veerel ÜRO: iga 113. inimene maailmas on põgenik Arvamus Kätlin Konstabel: Ojasoo juhtumi käsitlemise halvad viljad (11) Tiina Kangro: kuidas uputada probleeme (2) Urve Eslas: kuidas sünnivad propagandalood? Valede ja kohaliku poliitiku abil. (3) Annika Lentso: mida andis meile Arengufondi ajastu? (6) Postimees 1991. aastal: sõjaveteranid vallutasid lossiplatsi Vambola Paavo: diplomaatiline jälg on vajalik Juhtkiri: riiklik süstlasport Venemaa moodi (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Maalikunsti elujõu avaldumine Kordumatu igas etenduses, ainulaadne igas rollis Sport Spordi lühiuudised Ebameeldiv või jumalik… aga kindlalt parim Prantsusmaa jalgpalli uus tulemine Kas Eesti kuulub oma tasemelt Maailmaliigasse? Eesti Kaitsevägi ootab Vennot, Tähte ja Teppanit (2) Saksamaa lubab oma ründemängu käima saada Tarbija Mängukonsoolide turul vaikus enne tormi Tartu Vägeval valmisid põgenike kodud (2) Tartu visiitkaardid: ülikool, Ahhaa ja sõbralikud inimesed Kolm Tartu pubi võtsid kasutusele pimedate menüüd (1) Linnapuude tervis jätab enamasti soovida Kuidas vanal ajal elati ehk Pildikesi kohviku kuldajast (1) Vanemuises hakkab tööle uut moodi tõlkesüsteem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vambola Paavo: diplomaatiline jälg on vajalik

2 min lugemist
Vambola Paavo. FOTO: PP

Aegade jooksul on saatkondadel olnud tähendus. Nad on riigi maamärgid, mis kinnitavad kohalolekut ning kõnetavad võõrast rahvast. Need on samasugused sümbolid nagu lipp, vapp ja hümn.

Tellijale Tellijale

On riike ja piirkondi, kus me peame praegu kindlasti oma kohalolekut näitama, maksku see siis mis maksab. Kui sind regioonis või kontinendil pole, siis ei ole sind olemaski. Eesti on taasiseseisvusajal avanud ja sulgenud mitu saatkonda. Ühtesid rahapuudusel ja teisi lühinägelikult.

Me ei saa ennast esinduste arvult kunagi võrrelda soomlaste või sakslastega, isegi mitte poolakatega. Riikide prioriteedid, rahalised võimalused ning huvid on erinevad. Küll võib tuua mõne esinduse kergekäeline ja läbimõtlematu sulgemine tulevikus mõõtmatut kahju.

Praegu on Eesti esindatud kõigil mandritel. Olemasolevat võrku tuleb edasi arendada ja vältida kergekäelist sulgemist. Esinduste arvu vähenemine kahandab meie võimalust saada piirkonnast otseinfot ning teiselt poolt väheneb meie võimalus oma seisukohti tutvustada.

Kaks aastat tagasi avasime suursaatkonna Brasiilias, panime maha märgi Lõuna-Ameerikas. Nüüd plaanitakse see rahapuudusel sulgeda. Sama lugu on peakonsulaadiga Hiina IT-pealinnas Shangais. Oleme osalenud Shangais messidel, läkitanud sinna delegatsioone ja kulutanud raha, kutsunud regiooni elanikke Eestit külastama. Nüüd laseme tehtu vastu taevast.

20.06.2016 22.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto