Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
21.06.2016
Eesti Rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet (33) Tagakaas Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Bussiärimeest süüdistatakse altkäemaksu andmises Dilbert Eesti lühiuudised Blogi hindab Eesti-vastase propaganda taset Lennukid harjutasid maandumist maanteele Artikli avaldamise järel vallandatud õpetaja kiusas õpilast (3) Tallinna kohal säras superkuu 60 pööret ümber oma telje Provokatiivne paipoiss Allar Jõks (1) Majandus Statoil ostab suurema osa Premium 7 tanklatest ja laieneb pealinnast väljapoole Rahvuslik energiafirma otsib turu põhjast edu valemit (9) Majanduse lühiuudised Liviko kartellileppe süüasi läheb uuesti ringkonnakohtusse Norrast on tulemas uus rahalaev (2) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Slovakkia skandaalikuristiku veerel ÜRO: iga 113. inimene maailmas on põgenik Arvamus Kätlin Konstabel: Ojasoo juhtumi käsitlemise halvad viljad (11) Tiina Kangro: kuidas uputada probleeme (2) Urve Eslas: kuidas sünnivad propagandalood? Valede ja kohaliku poliitiku abil. (3) Annika Lentso: mida andis meile Arengufondi ajastu? (6) Postimees 1991. aastal: sõjaveteranid vallutasid lossiplatsi Vambola Paavo: diplomaatiline jälg on vajalik Juhtkiri: riiklik süstlasport Venemaa moodi (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Maalikunsti elujõu avaldumine Kordumatu igas etenduses, ainulaadne igas rollis Sport Spordi lühiuudised Ebameeldiv või jumalik… aga kindlalt parim Prantsusmaa jalgpalli uus tulemine Kas Eesti kuulub oma tasemelt Maailmaliigasse? Eesti Kaitsevägi ootab Vennot, Tähte ja Teppanit (2) Saksamaa lubab oma ründemängu käima saada Tarbija Mängukonsoolide turul vaikus enne tormi Tartu Vägeval valmisid põgenike kodud (2) Tartu visiitkaardid: ülikool, Ahhaa ja sõbralikud inimesed Kolm Tartu pubi võtsid kasutusele pimedate menüüd (1) Linnapuude tervis jätab enamasti soovida Kuidas vanal ajal elati ehk Pildikesi kohviku kuldajast (1) Vanemuises hakkab tööle uut moodi tõlkesüsteem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Prantsusmaa jalgpalli uus tulemine

5 min lugemist
Praeguse Prantsusmaa koondise võtmemängija Paul Pogba (pareml) heitlemas Šveitsi ründaja Breel Embologa. FOTO: SCANPIX

2008. ja 2012. aasta EMil ja 2010. aasta MMil võidutsenud Hispaania koondise lähimaks ohustajaks kippus nendel aastatel olema Saksmaa, kelle suur triumf saabus kaks aastat tagasi Brasiilias peetud MMil. Sakslased ja hispaanlased kuuluvad suurte soosikute sekka selgi korral, kuid aina võimsamalt rühib absoluutse tipu poole tagasi Prantsusmaa.

Tellijale Tellijale

Prantsusmaa koondise suurimad hetked on jäänud sajandivahetuse kanti, kui 1998. aastal võideti kodune MM-finaalturniir ja kaks aastat hiljem ka EM. Sealt edasi on sõit kulgenud justkui Ameerika mägedel. 2002 MMil langeti alagrupis, 2004 EMi veerandfinaalis, 2006 jõuti briljantse Zinedine Zidane’i juhtimisel veel MM-finaali, kus kaotati aga Itaaliale. Kahel järgmisel suurturniiril ei jõutud aga isegi enam alagrupist edasi ja tõeline madalpunkt oli 2010. aasta MM, kus mängijad tülitsesid avalikult kogu maailma silme all.

Seejärel toimus ka meeskonnas puhastus ning 2012 EMil ja 2014 MMil jõuti veerandfinaali. Just kaks aastat tagasi näidati maailmale, et Prantsusmaalt on jälle sirgumas mängumehed, kelle eestvedamisel on võimalik sekkuda taas kõige kõrgemasse mängu.

20.06.2016 22.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto