Sisukord
Võrkpall
Postimees
21.06.2016
Eesti Rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet (33) Tagakaas Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Bussiärimeest süüdistatakse altkäemaksu andmises Dilbert Eesti lühiuudised Blogi hindab Eesti-vastase propaganda taset Lennukid harjutasid maandumist maanteele Artikli avaldamise järel vallandatud õpetaja kiusas õpilast (3) Tallinna kohal säras superkuu 60 pööret ümber oma telje Provokatiivne paipoiss Allar Jõks (1) Majandus Statoil ostab suurema osa Premium 7 tanklatest ja laieneb pealinnast väljapoole Rahvuslik energiafirma otsib turu põhjast edu valemit (9) Majanduse lühiuudised Liviko kartellileppe süüasi läheb uuesti ringkonnakohtusse Norrast on tulemas uus rahalaev (2) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Slovakkia skandaalikuristiku veerel ÜRO: iga 113. inimene maailmas on põgenik Arvamus Kätlin Konstabel: Ojasoo juhtumi käsitlemise halvad viljad (11) Tiina Kangro: kuidas uputada probleeme (2) Urve Eslas: kuidas sünnivad propagandalood? Valede ja kohaliku poliitiku abil. (3) Annika Lentso: mida andis meile Arengufondi ajastu? (6) Postimees 1991. aastal: sõjaveteranid vallutasid lossiplatsi Vambola Paavo: diplomaatiline jälg on vajalik Juhtkiri: riiklik süstlasport Venemaa moodi (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Maalikunsti elujõu avaldumine Kordumatu igas etenduses, ainulaadne igas rollis Sport Spordi lühiuudised Ebameeldiv või jumalik… aga kindlalt parim Prantsusmaa jalgpalli uus tulemine Kas Eesti kuulub oma tasemelt Maailmaliigasse? Eesti Kaitsevägi ootab Vennot, Tähte ja Teppanit (2) Saksamaa lubab oma ründemängu käima saada Tarbija Mängukonsoolide turul vaikus enne tormi Tartu Vägeval valmisid põgenike kodud (2) Tartu visiitkaardid: ülikool, Ahhaa ja sõbralikud inimesed Kolm Tartu pubi võtsid kasutusele pimedate menüüd (1) Linnapuude tervis jätab enamasti soovida Kuidas vanal ajal elati ehk Pildikesi kohviku kuldajast (1) Vanemuises hakkab tööle uut moodi tõlkesüsteem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas Eesti kuulub oma tasemelt Maailmaliigasse?

3 min lugemist
Ardo Kreegil, Andri Aganitsal (tagaplaanil) ja ka teistel koondislastel on piisavalt taset ja kogemusi, et Maailmaliigas mängida. FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Eesti võrkpallikoondis on sarnaselt eelmise suvega Euroopa liiga alagrupiturniiri läbinud puhaste paberitega ja ees on ootamas kaks viimast kohtumist, kus mängus ka pääse maailma tugevamaid koondiseid ühendavasse Maailmaliigasse.

Siinkohal on paslik vaadelda, kas Eestil oleks oma tasemega Maailmaliigas midagi teha. Kahel korral on selgi suvel selle liiga tiimidega kohtutud, kui kahe Euroopa liiga turniiri vahel oldi treeninglaagris Türgis, kus kohtuti Kreeka, Türgi ja Hispaaniaga. Kreeka ja Hispaania alistati, Türgile kaotati. Selge, tegu oli sõprusturniiriga, ent siiski näitab see mõndagi.

Tellijale Tellijale

Maailmaliigas on kolm tugevusgruppi, Euroopa liiga võitja teenib pääsme kolmandasse, kust on võimalus hiljem veel ülespoole rühkida. Praegu kuuluvad kolmandasse tugevusgruppi ka Hispaania ja Kreeka, Türgi mängib teises grupis. Igas grupis on 12 meeskonda. 

Kolmandasse gruppi kuuluvad Euroopa koondistest veel Sloveenia, Montenegro ja Saksamaa. Sloveenia on teatavasti Euroopa liiga eelmise aasta võitja ja EMi teine meeskond, praegu on nad tabelis Kreeka järel teisel kohal. Kolmas on Montengero, neljas Venetsueela, viies Hispaania, kuues Mehhiko. Saksamaa on alles 11., neist taha jääb vaid Tuneesia.

20.06.2016 22.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto