Sisukord
Arvamus
Postimees
21.06.2016
Eesti Rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet (33) Tagakaas Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Bussiärimeest süüdistatakse altkäemaksu andmises Dilbert Eesti lühiuudised Blogi hindab Eesti-vastase propaganda taset Lennukid harjutasid maandumist maanteele Artikli avaldamise järel vallandatud õpetaja kiusas õpilast (3) Tallinna kohal säras superkuu 60 pööret ümber oma telje Provokatiivne paipoiss Allar Jõks (1) Majandus Statoil ostab suurema osa Premium 7 tanklatest ja laieneb pealinnast väljapoole Rahvuslik energiafirma otsib turu põhjast edu valemit (9) Majanduse lühiuudised Liviko kartellileppe süüasi läheb uuesti ringkonnakohtusse Norrast on tulemas uus rahalaev (2) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Slovakkia skandaalikuristiku veerel ÜRO: iga 113. inimene maailmas on põgenik Arvamus Kätlin Konstabel: Ojasoo juhtumi käsitlemise halvad viljad (11) Tiina Kangro: kuidas uputada probleeme (2) Urve Eslas: kuidas sünnivad propagandalood? Valede ja kohaliku poliitiku abil. (3) Annika Lentso: mida andis meile Arengufondi ajastu? (6) Postimees 1991. aastal: sõjaveteranid vallutasid lossiplatsi Vambola Paavo: diplomaatiline jälg on vajalik Juhtkiri: riiklik süstlasport Venemaa moodi (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Maalikunsti elujõu avaldumine Kordumatu igas etenduses, ainulaadne igas rollis Sport Spordi lühiuudised Ebameeldiv või jumalik… aga kindlalt parim Prantsusmaa jalgpalli uus tulemine Kas Eesti kuulub oma tasemelt Maailmaliigasse? Eesti Kaitsevägi ootab Vennot, Tähte ja Teppanit (2) Saksamaa lubab oma ründemängu käima saada Tarbija Mängukonsoolide turul vaikus enne tormi Tartu Vägeval valmisid põgenike kodud (2) Tartu visiitkaardid: ülikool, Ahhaa ja sõbralikud inimesed Kolm Tartu pubi võtsid kasutusele pimedate menüüd (1) Linnapuude tervis jätab enamasti soovida Kuidas vanal ajal elati ehk Pildikesi kohviku kuldajast (1) Vanemuises hakkab tööle uut moodi tõlkesüsteem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Annika Lentso: mida andis meile Arengufondi ajastu?

2 min lugemist
Annika Lentso FOTO: Arenufond

Arengufond sündis kümme aastat tagasi tänu unistusele korraldada Eestis asju sama targalt kui riikides, mida tol ajal Eestis imetleti, näiteks Soomes. Usuti, et fond suudab tuua Eesti poliitikasse ideid, mis jäävad püsima kauemaks kui üksikud valitsused, kirjutab Arengufondi viimane juht Annika Lentso.

Tellijale Tellijale

Loodeti ka, et me leiame uue mõttekeskuse abil oma ideid, mitte ei kopeeri teiste algatusi. Või kui oleme inspireeritud teiste ideedest, suudame neid kohandada kohalikele oludele ning õppida mujal tehtud vigadest. Kümme aastat tegeles Arengufond oma ülesannetega, kaasas inimesi aruteludesse, tootis analüüse, investeeris. Mis sellest kasu oli?

Fondi pooldajad ütlevad, et Arengufond lõi aluse tänapäevase riskikapitali turu tekkele Eestis, et fondi abil saime edulugusid, mis oleks muidu jäänud välja arendamata. Nad ütlevad ka seda, et Arengufond tegi Eestis populaarseks seire mõiste ning seire õpetas meile, et asi pole mitte niipalju ideedes, vaid selles, kuidas me neid ellu viime. Selleks et riiki juhtides pikalt ühte suunda hoida, tuleb ideid arutada koos ja kasutada selleks parimat metoodikat. Ja kui selgub, et suund ei olegi õige, saame üheskoos paremini sihti seada. Ning seda tunnistades, et on tehtud vigu.

20.06.2016 22.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto