Sisukord
Sõbranna
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puhkus väikese veiniseiklusega

5 min lugemist
Idülliline Toscana on Chianti Classico kodupaik. FOTO: SCANPIX

Kõik, kes pole veel puhkusereisi plaane pidanud, kuid tahaksid ühendada selle pisipõikega veiniradadele, ei pea meelt heitma. Parimad veinipuhkuse paigad on siinsamas lähedal Euroopas, ütleb veiniajakirjanik ja sommeljee Peep Moorast. Kes reisile ei jõua, võib sama kandi veinimaitset koju tuua lähimast poest. 

Tellijale Tellijale

Viin ja Heuriger

Parim koht linnapuhkust ja veinimaailma ühendada on Viin. Austria pealinn on ainuke maailmas, mis omab omanimelist veinipiirkonda. Viini veininõlvad jäävad Doonau kallastele ja vaatavad üle pealinna lõunasse. Seal kandis kuulub veiniga tutvumise juurde Heuriger’ides ehk maakeeli hubastes veinikõrtsides käimine. See on sobilik kant neile, kellele meeldivad Riesling, Grüner Veltliner ja Pinot Blanc. Viini Heuriger on aga lausa omaette kultuur ja veinikõrtsidest koosnevad seal terved tänavad, kuhu kesklinnast viib tramm number 38. Väike külake Grinzing, millest nüüdseks on saanud Viini äärelinna osa, on selle kandi veinide degusteerimiskeskus. Viinil on ka oma kümnekilomeetrine veinirada, mis läbib veiniaedu ja -maju. Jalutage lihtsalt mööda tänavaid, astuge sisse mõnda taverni ja proovige Viini veine koos toitva Alpi köögiga. Kui vein ära tüütab, saab kohe trammiga linna tagasi sõita. Heuriger ei ole aga kindlasti koht, kuhu õhtukleidis sisse astuda, selliseid peeneid kohti leiab kesklinnastki – kuigi Viini Heuriger’i iseloomustab selline Alpi õhustik, mida mujal ei kohta, pole selle külastamiseks vaja siiski ka matkasaapaid jalga panna.

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto